سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

مذاکره با سه شرکت خارجی برای تکمیل میدان چنگوله

مجری طرح چنگوله از مذاکره با سه شرکت خارجی برای تکمیل میدان چنگوله خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن؛ علی عباسی لرکی با بیان این که در دولت تدبیر و امید برای توسعه میدان نفتی چنگوله درآذرماه ۱۳۹۵ اقدامات موثری صورت گرفته، گفت: تا کنون با سه شرکت نفتی DNO  نروژ، PTTEP تایلند و شرکتGAZPROM NAFT روسیه‌، مذاکره و یادداشت تفاهم همکاری (‌‌‌‌‌MOU ) و قراردادهای محرمانگی،  به منظور مطالعه میدان چنگوله امضاء گردیده است .

به گفته وی این شرکت ها بمدت شش ماه فرصت دارند که پیشنهاد خود را برای مطالعه این میدان نفتی به شرکت متن ارائه دهند.

مجری طرح چنگوله با بیان اینکه عملیاتی شدن این میدان در دو فاز می باشد گفت: در فاز یک‌ اجرای ۶ حلقه چاه در نظرگرفته شده که دو حلقه چاه تعمیری و ۴ حلقه چاه تولیدی جدید با تولید روزانه حدود ۱۵ هزار بشکه نفت برآورد شده است و در فاز دوم با حفر۱۳ حلقه چاه و برنامه زمانبندی حدود ۴۰ ماه،‌ به تولید ۳۵ هزار بشکه نفت خام در روز خواهیم رسید.

مجری طرح چنگوله با اشاره به این که در این دو فاز ۱۹ حلقه چاه با برنامه زمانبندی حدود ۸۰ ماه و تولید روزانه به میزان ۵۰۰۰۰ بشکه نفت خام در نظر گرفته شده است افزود: شرکت متن اولین جلسات کاربردی و تخصصی با شرکت های مذکور را برگزار کرده و مقرر گردید جلسات بعدی نیز جهت جمع بندی نقطه نظرات کارشناسی محقق گردد.

عباسی لرکی در پایان گفت: امیدواریم در سال آتی بعد از ارائه پیشنهادات مناسب، مناقصه رسمی برگزار و مراحل اجرایی کار این میدان آغاز شود.

لازم به ذکر است، میدان چنگوله یکی از میادین هیدروکربوری موجود در ساختمان زمین شناسی بلوک اناران در دماغه کوه های زاگرس‌، در امتداد مرز ایران و عراق و در قسمت جنوب غربی استان ایلام بین دو شهر مهران و دهلران واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۰۵۷۶۰ بازدید