سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN
احمد كفاشي؛ رئيس امور انرژي سازمان برنامه و بودجه

توسعه در بخش بالا دستی نفت، منحصراً به شرکت متن وابسته است

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، احمد کفاشی‌ رئیس امور انرژی به اتفاق هیئت همراه در طی بازدیدی از میادین نفتی غرب کارون ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه شرکت مهندسی و توسعه نفت در پیشرفت این میادین نفتی بیان کرد: از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم، توسعه میادین مشترک نفتی غرب کارون می باشد و با توجه به اینکه توسعه در بخش بالادستی نفت منحصراً به این طرح‌ها وابسته است، این پروژه‌های مشترک نفتی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

کفاشی همچنین افزود: تمام تلاش ما‌ بر توسعه هر چه سریعتر این میادین مشترک نفتی می‌باشد و در روند اجرای این پروژه‌ها ازهیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

سید نورالدین شهنازی‌زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت متن ضمن تشکر از احمد کفاشی رئیس امور انرژی به عنوان عنصری محرک در روند پیشرفت پروژه های غرب کارون گفت: در  میادین نفتی غرب کارون تاکنون به ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز رسیده‌ایم که بخشی از این پیشرفت چشمگیر مرهون حمایت‌ها‌ی سازمان برنامه و بودجه کشوری می باشد.

وی در ادامه از تولید زودهنگام طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی و آذر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: تمام تلاش ما این است که این پروژه‌ها هر چه سریعتر به تولید زود هنگام برسند که هم اکنون در میدان آذر شاهد درخشش شعله‌های ‌مشعل گازی هستیم و تست‌های پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی در این میدان برقرار شده است.

شهنازی زاده  در طی این بازدید از پیشرفت ۸۶ درصدی پروژه احداث تلمبه خانه غرب کارون نیز خبر داد و گفت: تا خرداد ماه سال آتی نفت خام سبک و سنگین به صورت مجزا به سمت مخازن پایانه‌های نفتی ارسال می‌شوند و امیدواریم این پروژه را بتوانیم تا پایان امسال به مرحله‌ی افتتاح برسانیم و در جهت منابع ملی کشور گامی مؤثر برداریم.

لازم به ذکر است میادین نفتی غرب کارون شامل پروژه های آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی، یادآوران و تلمبه خانه غرب کارون می‌باشد که در آبان ماه سال جاری با افتتاح فاز ۱ میادین نفتی آزادگان شمالی، یاران شمالی و یادآوران در مجموع بیش از ۱۹۰ هزار بشکه نفت در روز به تولید روزانه نفت کشور افزوده شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۱۴:۰۵۷۷۰ بازدید