سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN
با هدف مطالعه ميدان گازي كيش:

شرکت “مهندسی و توسعه نفت” و یک شرکت ایرانی تفاهم نامه امضاء کردند

300آئین امضاء تفاهم نامه مطالعاتی با هدف توسعه میدان گازی کیش روز گذشته (سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ) با حضور سید نور الدین شهنازی زاده؛ مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه نفت ،داوود رضا ربانی رئیس هئیت مدیره شرکت صانع و جمعی از مدیران هر دو شرکت در محل ساختمان شماره ۱ شرکت متن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، طبق این تفاهم نامه در صورت موافقت نهایی پس از پایان دوره ۳ ماهه مطالعاتی توسط شرکت صانع تامین مالی بخشی از فعالیت های فاز یک طرح، احداث تاسیسات، خط لوله و چاه های دریایی در توسعه بالادستی فاز های ۲ و ۳  میدان گازی کیش بر عهده این شرکت خواهد بود.

همچنین با موافقت نهایی در خصوص اجرایی شدن این تفاهم نامه، شرکت صانع موظف خواهد بود تا با هزینه خود تاسیسات فراورشی لازم جهت شیرین سازی گاز میدان و جدا سازی +C2را در منطقه گرزه اجرا نماید.گاز شیرین و سبک خروجی از این تاسیسات جهت انتقال به شبکه سراسری گاز کشور تحویل شرکت ملی نفت ایران خوهد شد.

میدان گازی کیش نیز در زیر جزیره کیش (واقع در آب های خلیج فارس) در جنوب غربی بندر لنگه تا شمال غربی جزیره سیری، در جوار جزایر هندورابی و در شرق جزیره لاوان قرار دارد و پس از میدان پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی خلیج فارس به شمار می رود. هم اکنون فعالیت های طرح در فاز یک توسعه آن جهت تولید ۱۰۰۰ میلیون فوت مکعب در روز در بخش های حفاری و احداث خطوط لوله در جریان است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۴۵۸۲۹ بازدید