سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN
سيد رحيم عقيق؛ مدير كل بازرسي وزارت نفت :

آموزش و مشارکت عمومی رکن مهم مبارزه با فساد

اولین جلسه‌ی دوره آموزشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری در شرکت متن با حضور سید رحیم عقیق مشاور وزیر نفت و مدیر کل بازرسی وزارت نفت، کیومرث کرمی مقدم رئیس بازرسی شرکت ملی نفت ایران، فرهاد داراخانی مدیر منابع انسانی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مدیران، اعضای گروه و کارمندان در روز دوشنبه مورخ  ۱۸ بهمن ماه در ساختمان شماره ۱ شرکت متن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت در آغاز این جلسه سید رحیم عقیق، مشاور وزیر نفت و مدیر کل بازرسی وزارت نفت  با تبریک ایام دهه‌ی مبارک  فجر بیان داشت: قانون سلامت نظام اداری کشور ما با بهره‌گیری از تجارب کشورهای توسعه یافته در این مسیر گام برداشته است، وی افزود: در خصوص برخورد ریشه ای با فساد علل بروز آن را می توان به سه دسته‌ی عوامل شخصیتی، اداری نهادی ومحیطی فرهنگی دسته بندی نمود و در ادامه  به تشریح آن پرداخت.

مدیرکل بازرسی وزارت نفت با اشاره به زیان بار بودن آثار فساد در سیستم اداری کشور در بررسی آثار آن مواردی همچون کاهش سرمایه گذاری داخلی و خارجی، کاهش درآمد دولت، کاهش بهره وری سرمایه گذاری های عمومی، کاهش سطح خدمات اجتماعی به ویژه برای افراد فقیر و کم در آمد و افزایش قیمت اجرای پروژه ها، کاهش رشد اقتصادی اشاره نمود.

مشاور وزیر نفت در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت مبارزه با فساد را اقداماتی همچون ایجاد عزم ملی و اراده سیاسی، شفاف سازی، آموزش عمومی مردم در حرکت ضد فساد، تلقی شدن جرم در دو بخش دولتی و خصوصی، انعکاس فساد مدیران در نشریات، استفاده موثر از سیستم رایانه ای، انتشار قراردادهای دولتی از طریق پایگاه های الکترونیک، روان سازی خدمت رسانی، ممنوعیت دو شغله بودن، تقویت واحد های نظارتی و حسابرسی و کنترل جوامع بازرگانی را از محورهای مهم مبارزه با فساد دانست و افزود: باید در این دوره های آموزشی با بررسی و تطبیق قوانین در این حوزه با سایر نهاد های کشور به جمع بندی قوانینی برای ارتقاء نظام سلامت اداری در صنعت نفت برسیم.

سید رحیم عقیق در بخش پایانی سخنان خود گفت: همه ی ما باید به عنوان یکی از کارمندان وزارت نفت تلاش کنیم تا اقدامات مؤثری در ارتقاء سلامت نظام اداری داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: این کلاس‌های آموزشی با هدف توسعه و استمرار و به روز رسانی اطلاعات و دانش همکاران در حوزه‌ی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری برگزار می‌شود و تمام تلاش ما این است که بتوانیم عزیزان و همکاران ما که اشراف کامل به قانون ندارند و یا  نسبت به دستورالعمل‌ها و مقررات ضعف اطلاعاتی دارند اطلاعاتشان به روز شود تا بتوانیم در پیشگیری از وقوع هر نوع تخلفی در سازمان جلوگیری کنیم.

 در ادامه فرهاد داراخانی مشاور مدیرعامل و مدیر منابع انسانی شرکت متن در ادامه بیان داشت: تکالیف بسیار مهم و الزاماتی برای اجرای این قانون در وزارت نفت وجود دارد و امیدواریم حسب تأکیدات ابلاغی در شرکت متن بتوانیم به درستی این قانون را به کارمندان آموزش داده و اجرایی نماییم.

وی افزود: شرکت متن یکی ازمهمترین شرکت های پروژه محور صنعت نفت است که به واسطه ی اجرای مگا پروژه های در دست توسعه از گردش مالی بسیار بالایی برخوردار است و با توجه میانگین سنی و علمی همکاران این شرکت که نسبت به سایر شرکت های نفتی در نقطه بسیار مطلوبی قرار دارد امید آن داریم تا با برگزاری  این دوره های آموزشی بتوانیم به یکی از الگوهای موفق در اجرای قانون سلامت اداری در صنعت نفت باشیم.

لازم به ذکر است دوره آموزشی ارتقاء سلامت اداری در سه مرحله برای کلیه همکاران شرکت مهندسی و توسعه نفت در تمام سطوح ستادی و پروژه ها برگزار می گردد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۱۳:۵۱۸۰۹ بازدید