سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
مجري طرح توسعه ميدان نفتي آذر بيان داشت:

۷۰ درصد کاهش آلایندگی حاصل از جریان دادن چاه های میدان نفتی آذر

یازدهمین جلسه کمیته مشترک مدیریت طرح توسعه میدان نفتی آذر روز گذشته (۷ دی ماه) با حضور اعضای JMC(کمیته مشترک مدیریت) کارفرما و پیمانکار برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، کیوان یار احمدی مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر در حاشیه برگزاری یازدهمین جلسه‌ی JMC در خصوص مهمترین تصمیمات این کمیته بیان داشت: تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی سال ۲۰۱۷ میلادی،  تصویب ساختار پیشنهاد مالی پیمانکار بیع متقابل در خصوص عملیات راهبردی، تعمیر و نگهداری تولید زود هنگام طرح آذر و بررسی و تصویب برخی تغییرات پیشنهادی نسبت به شرح کار جامع (MDP) با قبول کلیه ریسکهای مربوطه توسط پیمانکار از مهمترین محورهای تصمیم  گیری در این جلسه از کمیته مشترک مدیریت بوده است.

وی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده در این جلسه پیرامون کاهش حدود ۷۰ درصدی آلایندگی حاصل از جریان دادن چاههای میدان آذر با استفاده از مشعل  Land Burner بیان داشت: در مشعل مذکور سیالات تولیدی( مواد هیدروکربوری) با هوای فشرده مخلوط و به صورت پودر از درون Atomizer خارج می گردد که در نتیجه، عمل سوختن مواد نفتی به طور کامل صورت می‌پذیرد.

کیوان یاراحمدی در ادامه افزود: تأیید به کارگیری این نوع مشعل در میدان نفتی آذر علاوه بر موضوع نصب و راه اندازی تجهیزات پایش لحظه ای (On Line) ، در راستای تأمین الزامات زیست محیطی طبق سند EIA بوده است.

 لازم به ذکر است میدان نفتی آذر از میادین نفتی مشترک با کشور عراق است که در جنوب غربی استان ایلام و مابین دوشهر مهران و دهلران واقع شده است و بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام در فاز ۱ از این میدان در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دی ۱۳۹۵ساعت: ۱۸:۳۴۲,۳۶۳ بازدید