سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

برگزاری نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در متروی تهران و دانشگاه صنعت نفت

نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» هم‌اکنون در بعضی از ایستگاه‌های متروی تهران برپا و میزبان مخاطبان علاقمند به تصاویر صنعت نفت است. همچنین این نمایشگاه در دانشگاه صنعت نفت اهواز هم دایر است.

نمایشگاه عکس آزادگان شمالی، در آستانه افتتاح رسمی طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی با حضور رئیس‌جمهوری، اواسط آبان‌ماه امسال در ایستگاه‌های متروی میدان انقلاب اسلامی و میدان ولی عصر برپا شد.
نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در ایستگاه‌های متروی میدان انقلاب اسلامی و میدان ولی عصر تا پایان هفته آینده دایر است و علاقمندان می‌توانند در ساعات فعالیت متروی تهران، برای بازدید از این نمایشگاه به ایستگاه‌های متروی یادشده مراجعه کنند.
نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در دانشگاه صنعت نفت اهواز هم با حضور مسئولان ارشد این دانشگاه و برخی مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دیگر شرکت‌های نفتی فعال در استان خوزستان، صبح روز یکشنبه (۲ آذر) به‌طور رسمی گشایش یافت.
در نمایشگاه نفت آزادگان شمالی که به مدت یک هفته در این دانشگاه نفتی برپاست، عکس‌هایی از بخش‌های مختلف این واحد بهره‌برداری و همچنین مراحل مختلف اجرای طرح توسعه میدان مشترک آزادگان شمالی در غرب کارون، به نمایش گذاشته ‌شده است.
در نمایشگاه عکس آزادگان شمالی، تعداد ۶۰ تابلو عکس از علی شکاری، سید نواب حسینی، مهدی رسولی، اوژن معدنچی، غلامرضا حافظ القران و کاووس صادق‌لو، به نمایش گذاشته شده است.
شرکت ملی نفت چین (CNPC)، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و متروی تهران و همچنین دانشگاه صنعت نفت اهواز، حامیان مادی و معنوی برپایی نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در بعضی از ایستگاه‌های متروی تهران و دانشگاه صنعت نفت اهواز به شمار می‌روند.
میدان نفتی آزادگان شمالی به مساحت حدود ۴۶۰ کیلومترمربع در شمال دشت آزادگان واقع شده است که در حدود ۱۲۰ کیلومتری اهواز در غرب رودخانه کارون در منطقه مرزی مشترک میان ایران و عراق واقع شده و بیشتر سطح آن در تالاب هورالهویزه قرار گرفته است.
هدف از اجرای طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی، ایجاد ظرفیت تولید، فرآورش و انتقال ۷۵ هزار بشکه نفت خام و ۳۹ میلیون فوت مکعب گاز در روز با حفر ۵۸ حلقه چاه جدید در فاز نخست توسعه است. برآورد نفت خام درجا در فاز نخست توسعه ۵.۶۸ میلیارد بشکه است که با احتساب ضریب بازیافت ۵.۵ درصد، نفت قابل استحصال آن معادل ۲۷۹ میلیون بشکه برآورد می شود.
فاز نخست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی با تولید کنونی روزانه ۸۵ هزار بشکه نفت خام، هفته گذشته با حضور حسن روحانی؛ رئیس جمهوری، بیژن نامدار زنگنه؛ وزیر نفت و جمعی دیگر از اعضای هیئت دولت، مدیران صنعت نفت، نمایندگان مجلس و مسئولان ارشد استان خوزستان به ‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید.
منبع: nioc.ir

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۱۳:۵۳۹۴۶ بازدید