سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

طرح توسعه میدان نفتی یادآوران به‎طور رسمی افتتاح شد

رئیس‌ جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان خوزستان با ‏حضور در منطقه نفتی غرب کارون، میدان نفتی یادآوران را افتتاح کرد.‏

به گزارش خبرنگار اعزامی شرکت متن به خوزستان، دکتر حسن روحانی دقایقی پیش ضمن بهره برداری رسمی از فاز نخست طرح توسعه میدان‎ نفتی یادآوران، از اتاق کنترل و واحد فرآورش این میدان نفتی مشترک بازدید کرد.

میدان نفتی یادآوران در ١٠ کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه به صورت شمالی- جنوبی در گستره نوار مرزی کشور عراق واقع شده و با میدان سندباد عراق مشترک است.

شرکت ساینوپک چین پیمانکار بیع متقابل توسعه میدان نفتی یادآوران است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده این میدان در سه فاز توسعه خواهد یافت که در فاز نخست برداشت نفت از این میدان باید به ٨۵ هزار بشکه در روز برسد. در فاز دوم سقف تولید از این میدان به ١٨٠ هزار بشکه در روز و در فاز سوم سقف تولید به ٣٠٠ هزار بشکه در روز می رسد.

فاز نخست طرح توسعه میدان نفتی یادآوران امروز (٢٣ آبان ماه) درحالی به طور رسمی بهره برداری می رسد که هم اکنون برداشت روزانه نفت از این میدان، از هدفگذاری فاز نخست که ٨۵ هزار بشکه در روز بوده، پیشی گرفته است و روزانه ١١۵ هزار بشکه نفت از این میدان مشترک برداشت می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ آبان ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۳۲۴,۹۶۵ بازدید