سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

افزایش ظرفیت تولید به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز یکی از اهداف اصلی ما در اجرای این طرح است

هادی نظرپورعصر یکشنبه درنشست خبری با جمعی از رسانه های سراسری کشور که درمحل میدان نفتی یادآوران برگزار شد اظهارکرد: طرح یادآوران در۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و در شمال شهرستان خرمشهرواقع شده و با میدان نفتی نهر عمر کشورعراق مشترک است و از مناطق کوشک و حسینیه تشکیل شده است.
وی افزود: قرارداد این طرح در سال ۸۷ با پیمانکار سین اوپک چین منعقد شد که باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده قرار شد که این طرح در سه فاز تکمیل شود و در فاز نخست به سقف تولید ۸۵ هزار بشکه ، در فاز دوم به تولید ۱۸۰ هزار بشکه و در فاز نهایی نیز به ظرفیت تولید ۳۰۰هزار بشکه در روز برسد.
مجری طرح میدان نفتی یادآوران ادامه داد: باتوجه به مطالعات جدید و چاه های جدیدی که در این میدان زده شد، نفت درجای میدان از ۱۲ میلیارد بشکه به ۳۱ میلیارد بشکه رسید و با این شرایط می توان فاز چهارم و پنجم را برای این طرح تعریف کرد.
وی بیان کرد: تعهد تولید ما در فاز اول تولید ۸۵ هزار بشکه بود که در زمان حاضر ظرفیت تولید ما یکصد هزار بشکه در روز است و امید است بتوانیم این ظرفیت تولید را همچنان افزایش دهیم.
نظرپور اظهار کرد: همچنین اقدامات لازم درخصوص شروع فاز دوم این طرح نهایی شده و قرار است این فاز نیز پس از چهارسال به اتمام رسیده و ظرفیت تولید از این میدان نفتی افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در زمان حاضر ۸۳ هزار بشکه نفت سبک و ۱۷ هزار بشکه نفت سنگین در میدان نفتی یادآوران تولید می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۱۶:۰۰۶۸۸ بازدید