سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ EN

آماده سازی بستر انتقال نفت خام تولیدی غرب کارون به مبادی صادراتی

مجری طرح احداث تلمبه خانه های غرب کارون و امیدیه و واحد افزایش ظرفیت انتقال میادین نفت غرب کارون از آماده سازی بستر انتقال نفت خام تولیدی غرب کارون به مبادی صادراتی خبر داد.

سیروس آقاجری در حاشیه بازدید خبرنگاران از میدان های نفتی غرب کارون با بیان اینکه تمام نفت برداشت شده از حوزه غرب کارون بعد از تولید باید به منظور صادرات ارسال شود، گفت: در این راستا و در گام نخست، برای پوشش انتقال نفت تولیدی زودهنگام از میدان های غرب کارون به مبادی صادراتی با بررسی اولیه تلمبه خانه غرب اهواز که مربوط به مناطق نفخیز جنوب است و همچنین برقراری اتصالات خطوط لوله موجود و جدید موفق به انتقال روزانه ۲۲۰ هزار بشکه نفت شدیم.
وی ادامه داد: در گام بعدی و به منظور تحقق انتقال روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام به مبادی صادراتی، تلمبه خانه های غرب کارون و امیدیه تا سه ماه آینده وارد مدار می شود.
مجری طرح احداث تلمبه خانه های غرب کارون و امیدیه و واحد افزایش ظرفیت انتقال میادین نفت غرب کارون افزود: در این راستا هم اکنون خط لوله ۳۲ اینچ آماده و تحویل شده است.
به گفته وی، برای انتقال میزان ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولیدی به مبادی صادراتی تا پایان سال ۱۳۹۷، نیازمند افزایش ظرفیت تلمبه خانه ها هستیم؛ ضمن اینکه برای انتقال نفت سنگین به احداث خط لوله ۴۲ اینچ و برای انتقال نفت سبک به احداث خط لوله ۳۰ اینچ نیاز داریم.
آقاجری اعلام کرد: احداث خط لوله ۱۰۰۰ کیلومتری ۴۲ اینچی مصوب دولت برای انتقال نفت خام به منطقه جاسک نیز در مرحله انجام مطالعات مقدماتی قرار دارد.
منبع: nioc

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۲۷۶۹۱ بازدید