سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

شاخص حوادث در شرکت متن کاهش یافت

      قائم مقام HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) گفت: شاخص حوادث در شرکت متن پارسال در مقایسه با سال ٩٣، ۵٨ درصد کاهش یافت.

کوروش رضازاده، قائم مقام HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان این که نقش ایمنی در اجرای ماموریتها و اهداف صنعت نفت تاثیرگذار است گفت: با توجه به نوع کار در صنعت نفت و مخاطره های آن به کار گرفتن کامل مقررات و ضوابط ایمنی در همه بخشها الزامیست.

وی افزود: امسال درنظر داریم با برنامه ریزی و تدوین برنامه های راهبردی از جمله بازنگری و ارزیابی خطرها و راهکارهای کاهش ریسک در راستای ایمنی کار گام مهمی را برداریم.

رضازاده گفت: بر اساس تلاشهای مستمر همکاران شاخص حوادث پارسال نسبت به مدت مشابه در سال ٩٣، ۵٨ درصد کاهش یافت.

قائم مقام HSE شرکت متن با اشاره به این که وظیفه ایمنی پیشگیری از وقوع حوادث در حین کار است، اظهار کرد: پارسال در راستای افزایش ایمنی ١۶۵ مانور در هفت میدان نفتی با هدف شناسایی عوامل زیان آور برگزار شد.

وی گفت: مهترین عوامل زیان آور در میادن نفتی یادآوران، آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، آذر، یاران شمالی و یاران جنوبی را سقوط از ارتفاع، حریق، شیوع بیماری و فوران چاه برشمرد.

رضازاده با اشاره به این که پارسال برای ٣٧ هزار نفر ساعت دوره ایمنی، بهداشت، محیط زیست، آتش نشانی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران برگزار شد، گفت: آخرین تکنیکهای اطفای حریق، پیشگیری از عوامل زیان آور شغلی، فلرینگ، واکنش در شرایط اضطراری و آموزشهای فوری و الزامی ایمنی و مدیریت بحران به کارکنان آموزش داده شد.

قائم مقام HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران در تشریح دستیابی به مهترین اهداف کیفی گفت: امسال بنا داریم براساس اولویت بندی گام مهمی در افزایش سطح آگاهی کارکنان و کاهش شاخصهای حوادث برداریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۱۰۷۱۳ بازدید