سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

ذخایر نفت درجای آزادگان شمالی ٣٠ درصد افزایش یافت

     مطالعات مهندسی نفت میدان آزادگان شمالی حاکی از افزایش ٣٠ درصدی ذخیره نفت درجای این میدان نسبت به برآوردهای طرح جامع توسعه (MDP) اولیه میدان در سال ٨٧ است.

محمدرضا اسدی، مدیر مهندسی شرکت متن در گفتگو با خبرنگار شرکت متن از جمله دستورکارهای مدیریت مهندسی نفت شرکت متن را تهیه و نهایی سازی، برنامه جامع توسعه میدانها (MDP) و مطالعات مفهومی در رابطه با تاسیسات اعلام کرد و افزود: براین اساس پارسال MDP فاز ٢ میدان یادآوران نهایی شد و تنها بخش باقیمانده، مدت زمان اجرای کار و برآورد قیمت است که باید نهایی شود.

وی با اشاره به مطالعات انجام شده درباره توسعه فاز ٢ میدان آزادگان شمالی، ادامه داد: برآوردهای انجام شده حاکی از این است که نفت درجای این میدان ٣٠ درصد بیش از برآوردهای اولیه انجام شده در مطالعات MDP اولیه در سال ٨٧ است.

مدیر مهندسی نفت شرکت متن، نفت درجای میدان را یک واقعیت فیزیکی دانست که با انجام فعالیتهای حفاری و اخذ اطلاعات جدید، برآوردها براساس مطالعات انجام شده با استفاده از اطلاعات جدید بدست آمده دقیق تر و به روز می شود.

اسدی درباره عملکرد پارسال این شرکت در بخش مهندسی نفت، گفت: سال گذشته با شروع حفاری حدود ١٠٠ حلقه چاه بیش از ٢۵٠ هزار متر حفاری انجام شد که عملیات حفاری ۶٠ حلقه چاه به پایان رسیده است و برخی از چاهها هم به تولید رسیده اند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۵۸۷۴۶ بازدید