سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

جایگزینی شناورهای قدیمی‎ ناوگان نفتکش در حال بررسی است

     مدیرفنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران مذاکره این شرکت برای امضای قرارداد خرید نفتکش از چین را تکذیب کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش ایران همسو با برنامه راهبردی مصوب خود، درحال بررسی جایگزینی شناورهای قدیمی تر خود با شناورهای جدید است.

اکبر جبل عاملی در گفتگو با خبرنگار شانا با رد خبر مذاکره شرکت ملی نفتکش ایران با چین برای امضای قرارداد ساخت نفتکش افزود: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است شرکت ملی نفتکش ایران هم اکنون برنامه‎ای برای افزایش ظرفیت ناوگان خود ندارد.

وی افزود: البته شرکت ملی نفتکش ایران همسو با اجرای برنامه راهبردی مصوب خود به تدریج به جایگزینی شناورهای قدیمی‎تر ناوگان با شناورهای جدید اقدام خواهد کرد که این موضوع نیز درحال بررسیهای فنی است.

مدیرفنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران با بیان این که هنوز اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است، گفت: این شرکت برای تنوع بخشی به سبد درآمدی خود، قصد دارد حضور پررنگتری را در حوزه حمل و نقل  دریایی گاز داشته باشد.

خبرگزاری رویترز در روزهای گذشته به نقل از برخی منابع از مذاکرات ایران با چند شرکت چینی برای خرید نفتکش و  کشتی کانتینری از چین خبر داده بود.

سید کاظم وزیری هامانه، قائم مقام وزیر نفت در گفتگویی درباره مذاکرات ایران و چین برای خرید نفتکش گفته بود: هیچ مذاکره رسمی با چین برای خرید نفتکش نداشته ایم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ فروردین ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۵۴۵۷۱ بازدید