سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ EN

ظرفیت تولید روزانه نفت کشور افزایش می یابد

       مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: در صورت لغو تحریم های بین المللی، کشور آمادگی افزایش ظرفیت تولید روزانه نفت را دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید محسن قمصری در نشست بررسی تولید مناطق نفت خیز جنوب که صبح روز سه شنبه(۱۱ فروردین ماه)برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: با وجود تحریم ها و تمامی فشارها طی سال های اخیر به ویژه در دو سال گذشته، هم اکنون تمامی نفت صادراتی ما به فروش می رسد و ما هیچ گونه نفت مازاد و فروش نرفته ای روی آب نداریم، افزون بر این ما آمادگی داریم تا در صورت برداشته شدن تحریم ها، بی درنگ نسبت به افزایش ظرفیت تولید روزانه اقدام کنیم.

وی کیفیت نفت خام صادراتی ایران را مطلوب عنوان و تصریح کرد: خریداران نفت به مراتب قدردانی خود را به دلیل کیفیت مناسب نفت خام صادراتی کشور اعلام کرده اند.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران گفت: با توجه به اینکه درطراحی پالایشگاه های دنیا، سطحی از کیفیت نفت خام لحاظ شده است، خریداران عمده به علت مرغوبیت نفت ایران متقاضی خرید نفت از کشورمان هستند.
وی در ادامه به نقش اساسی ایران در تولید انرژی جهان اشاره و تصریح کرد: نقش شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب در تولید و صادرات نفت کشور را مهم و حیاتی است و این شرکت، قطب مهم تولید و دروازه اصلی صادرات نفت خام ایران محسوب می شود.
۱۵ فروردین ۱۳۹۴ساعت: ۱۴:۵۴۳۵۳ بازدید