سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

روند رشد تولید نفت آمریکا ۴٠٠ هزار بشکه کاهش می یابد

     افزایش تولید نفت آمریکا بر اساس پیش بینیهای انجام شده در سال ٢٠١۵ نسبت به پارسال روزانه ۴٠٠ هزار بشکه کاهش می یابد.

افزایش تولید نفت آمریکا در سال ٢٠١۴، یک میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در روز بوده است که بر اساس پیش‌ بینی ها، این مقدار در سال ٢٠١۵ به یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز کاهش می یابد.

براساس گزارش امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، پیش بینی میزان کاهش تولید نفت آمریکا از منابع نامتعارف و بازه زمانی این کاهش بسیار دشوار است، اما کاهش تولید از چاههای پرهزینه و با بازدهی پایین همانند چاههای تولید نفت سنگین در کالیفرنیای مرکزی اجتناب ناپذیر است. این چاهها در مجموع ١٠ تا ١٢ درصد تولید نفت آمریکا را شامل می ‌شوند.

انتظار می رود بیشترین تاثیر کاهش قیمت نفت در میدانهای تولید نفت نامتعارف باشد که نرخ رشد آنها با کاهش روبرو خواهد شد. در سال ٢٠١۵ افزایش تولید نفت‌خام در تگزاس ۴۵۶ هزار بشکه در روز خواهد بود در حالی که این افزایش در سال گذشته ۶٢٩ هزار بشکه در روز بوده است

پیش‌بینی می شود این افزایش در سال ٢٠١۶ حدود ٢١١ هزار بشکه در روز باشد، در مجموع، تولید نفت خام و NGL ایالات متحده آمریکا در سال ٢٠١۴ حدود ١١ میلیون و ٧٠٠هزار بشکه در روز بوده است که پیش بینی می شود در سال ٢٠١۵ به ١٢ میلیون  و ٩٠٠ هزار در روز و درسال ٢٠١۶ به ١٣ میلیون و  ۴٠٠ هزار بشکه در روز برسد.

به گزارش خبرنگار شانا، با کاهش قیمت جهانی نفت تحلیلگران‌ مسائل انرژی، منتظر اثر این کاهشها روی تولید نفت هستند. پس از آخرین جلسه اوپک در ٢٧ نوامبر پارسال و تصمیم این سازمان بر کاهش نیافتن تولید نفت، احتمال کاهش تولید در کشورهای غیر عضو اوپک بویژه در آمریکا که هزینه تولید نفت در آن بالاست، بیشتر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ساعت: ۱۳:۳۴۴۳۴ بازدید