سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

تولید آزادگان شمالی تا تیر ماه ۹۴ به ۷۵ هزار بشکه در روز می رسد

مجری طرح آزادگان شمالی با اعلام پیشرفت ٩١ درصدی فاز اول این طرح، گفت: ‌فاز اول این میدان برای تولید ٧۵ هزار بشکه تا ۶ ماه آینده محقق می شود.

به گزارش خبرنگار شرکت مهندسی و توسعه نفت، کرامت بهبهانی با اعلام این خبر که مطالعات طرح جامع فاز دوم آزادگان شمالی تهیه و اخیرا به شرکت متن داده شد، گفت: پس از بررسی، این مطالعات به شرکت ملی نفت و برنامه ریزی تلفیقی ارسال می شود تا در مورد آن نظر نهایی را اعلام کنند.

پیشرفت ۴٠ درصدی پس از فرصت دوباره  

مجری طرح آزادگان شمالی با تاکید بر این که تولید این میدان از ۶ ماه دیگر آغاز خواهد شد، افزود: سقف تعهد ما در فاز اول ٧۵ هزار بشکه در روز پیش بینی شده و برای فاز دوم هم طبق مطالعات اولیه ٧۵ هزار بشکه در نظر گرفته اند اما باید منتظر ماند تا این مطالعات تکمیل و تائید شود.

مجری طرح آزادگان شمالی در ادامه افزود: کلیه فرایندهای مورد نیاز پروژه شامل تاسیسات تولید نفت، تفکیک، نمک زدایی، آب زدایی از گاز، تزریق پساب به مخزن و مخازن روزمینی در اختیار است و در عین حال پیمانکار طبق قرارداد موظف است تا جایی که امکان دارد از تجهیزات و نیروهای ایرانی برای پروژه استفاده کند.

وی تصریح کرد: تاکید وزارت نفت در مورد حوزه غرب کارون و دادن فرصت ٩٠ روزه به چینی ها، روند اجرای کار را بهتر کرد. به نحوی که بعد از این اتفاق ما در کمتر از یکسال بیش از ۴٠ درصد پیشرفت در پروژه داشتیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ دی ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۱۹۵۹۲ بازدید