سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

شتاب بخشی به عملیات اجرایی کارخانه های نمک زدایی و تلمبه خانه غرب کارون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید از عملیات اجرایی ساخت کارخانه های نمک زدایی و تلمبه خانه غرب کارون بر شتاب بخشیدن به اجرای این پروژه ها تاکید کرد.

در این بازدید که مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، معاون برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و معاون سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند، رکن الدین جوادی ضمن بررسی پیشرفت پروژه های صنعت نفت در غرب کارون، خواستار رعایت بیش از پیش استانداردها و الزامات زیست محیطی در اجرای پروژه ها شد.

وی در بازدید از میدان نفتی یادآوران، طرح جامع توسعه  میدان نفتی آزادگان جنوبی و میدان نفتی جفیر در جریان فعالیتهای انجام شده و پیشرفت کار قرار گرفت.
در بازدید جوادی و هیئت همراه از دکلهای حفاری مستقر در این مناطق  و کارهای عمرانی و زیست محیطی انجام شده در تالاب هورالعظیم ، مسئولان HSE شرکتهای نفتی درباره نحوه جمع آوری و کنترل آلودگی ناشی از حفاری با استفاده از روش وکیوم توضیحاتی ارائه کردند.
تالاب هورالعظیم به پنج حوضچه تقسیم شده است که هم اکنون حوضچه های شماره ١ و ٢ آن به طور کامل زنده و حیات تالابی در آن ادامه دارد و همه فعالیتهای نفت بدون خشکاندن تالاب صورت گرفته است و در صورت ضرورت در فواصل مورد نظر سازمان حفاظت محیط زیست، آبراه هایی برای جریان و انتقال آب در بخشهای مختلف تالاب ایجاد می شود.

منبع: شانا

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ آذر ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۳۰۶۴۰ بازدید