سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

اتمام فاز نخست میدان نفتی یادآوران تا پایان مرداد ماه سال آینده

هفدهمین جلسه کمیته مشترک مدیریت میدان نفتی یادآوران با حضور نمایندگان شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پیمانکار بیع متقابل در روز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه سال جاری در محل ساختمان شماره یک شرکت متن برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت؛ مجری طرح توسعه میدان نفتی یادآوران با بیان اینکه، آخرین جلسه JMC در هر سال میلادی عموما در خصوص مباحث برنامه و بودجه  می باشد گفت: در این جلسه به بررسی بودجه مصوب سال ۲۰۱۴ پرداخته شد و پس از استماع گزارشات پیمانکار موظف شد مابقی بودجه باقیماده را در برنامه ۲۰۱۵ عملیاتی نماید.

وی همچنین افزود: مباحثی همچون تصویب بودجه بهره برداری سال ۲۰۱۵ میلادی، بررسی تاخیر ها و میزان پیشرفت بسته های کاری طرح، مباحثی پیرامون HSE  و اتمام فاز نخست این پروژه از سایر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود.

هادی نظر پور در حاشیه برگزاری این جلسه در خصوص میزان پیشرفت فعلی میدان یادآوران نیز بیان داشت : پس از تولید زود هنگام در بهمن ماه سال گذشته تاکنون حفاری ۵۵ حلقه چاه مربوط به فاز نخست این پروژه به پایان رسیده است.

مجری این پروژه عظیم نفتی در ادامه افزود: پکیج سطح الارضی نیز در ۴ بسته کاری، پکیج تاسیسات سرچاهی با ۸۵درصد، پکیج خطوط لوله جریانی و منیفولدها با ۸۴ درصد، خطوط لوله صادراتی با ۹۲ درصد و کارخانه بهره برداری با ۷۷ درصد پیشرفت برخوردار بوده و کلیه ی کالا های دیر تحویل فاز نخست پروژه نیز تهیه و وارد سایت شده است.

نظرپور همچنین در خصوص میزان حجم سرمایه گذاری پیمانکار در فاز نخست طرح یادآوران بیان داشت: تاکنون پیمانکار بیع متقابل حدود ۹۵% میزان سرمایه گذاری لازم برای انجام کار را پرداخت نموده است. وی در خصوص فاز دوم توسعه این میدان نفتی نیز گفت هرگونه مذاکره در خصوص اجرای فاز دوم طرح یادآوران منوط به الحاقیه و تایید شرکت ملی نفت ایران است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ آبان ۱۳۹۳ساعت: ۱۴:۲۶۶۰۷ بازدید