سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

انتقال ۲ دستگاه حفاری جدید به میدان آزادگان جنوبی

با هماهنگی مدیریت مناطق نفت خیز جنوب و به منظور شتاب بخشی به روند توسعه میدان های مشترک، شرکت ملی حفاری ایران، ۲ دستگاه حفاری خود را به میدان آزادگان جنوبی انتقال داد.

مدیرعملیات حفاری خشکی یک در شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار NIOC از انتقال دستگاه های حفاری ۸۳ و ۸۶ فتح به میدان مشترک آزادگان جنوبی خبر داد و گفت: این اقدام با هماهنگی مدیریت مناطق مناطق نفت خیز جنوب انجام شده است.
دستگاه های حفاری ۸۳ و ۸۶ فتح پیش از این در محدوده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان متقاضی، مشغول انجام عملیات حفاری بودند که به دلیل اهمیت توسعه میدان های مشترک مبنی بر دستور وزیر نفت به میدان آزادگان جنوبی انتقال داده شدند.
سعید اکبری اظهار کرد: از زمان انتقال این دستگاه های حفاری به میدان آزادگان جنوبی، یکهزار و ۱۰۰ متر حفاری انجام شده است. در ضمن دستگاه های حفاری ۸۳ و ۸۶ فتح از نوع دکل های ساخت داخل هستند.
وی با بیان اینکه ۲۴ دستگاه حفاری سنگین و فوق سنگین در اختیار مدیریت عملیات حفاری خشکی یک شرکت ملی حفاری ایران است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با استفاده از توان این دستگاه ها ۲۳ حلقه چاه با متراژ ۶۱ هزار و ۸۲۱ متر حفاری شده است.
اکبری افزود: از میان ۲۳ حلقه چاه حفاری شده از ابتدای سال، ۱۴ حلقه توسعه ای، ۶ حلقه تکمیلی، ۲ حلقه توصیفی و یک حلقه اکتشافی بوده است ضمن اینکه حفاری ۲ حلقه چاه نیز با ۴۵ روز جلوافتادگی از برنامه پیش بینی شده به اتمام رسیده است.
به گزارش NIOC، مدیریت عملیات حفاری خشکی یک با استفاده از ناوگان حفاری خود در استان های خراسان رضوی، بوشهر، خوزستان، ایلام، فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد عملیات حفاری چاه های نفت و گاز را انجام می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۲۱۵۱۲ بازدید