سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

وزیر نفت: تصمیم گیری درباره فروش نفت ایران به هیئت ۵ نفره سپرده شد

تصمیمهای اصلی فروش نفت ایران توسط هیئتی متشکل از دو وزیر و سه مدیر باسابقه قدیمی کشور که به مسائل بانکی و نفتی آشنا هستند، گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت در گفتگویی با روزنامه “اعتماد” با اشاره به این که فروش نفت، میعانات و فرآورده های آن یکی از زمینه های فساد در نفت است، تصریح کرد: در این زمینه، دریکسال گذشته تلاش شد آدمهای حرفه ایی با سابقه روشن در راس امور قرار گیرند و در معاملات نفتی بر اساس یک فرآیند و روش مشخصی تصمیم گیری شود.

بیژن زنگنه با اشاره به این که بسیاری از مشتریان نفتی ایران جدید هستند،گفت: معامله با مشتریان قدیمی همان روال عادی را طی می کند اما معامله با مشتریان جدید باید با دقت انجام شود.

وی با بیان اینکه هیئتی متشکل از پنج نفر از سطوح بالا مدیریتی، تصمیم نهایی در زمینه فروش نفت را می گیرند، اظهار کرد: این پنج نفر متشکل از دو وزیر سابق و سه مدیر با سابقه قدیمی کشور هستند که هم به مسائل بانکی و هم به مسائل نفتی آشنا هستند. این پنج نفر که پس از تایید مقامهای ارشد نظام انتخاب شدند، تمام تصمیمهای اصلی فروش نفت ایران را می گیرند. تصمیم گیریهای آنها را وزیر نفت نیز باید تایید کند.

زنگنه با اشاره به این که پس از تشکیل این هیئت، هیچ معامله یی در نفت نیست که دو نفر بنشینند کنار هم و معامله یی انجام دهند، افزود: این تیم پنج نفره باید در زمینه مسائل اصلی قراردادهای جدید تصمیم گیری کنند. خیلی بعید است این گروه با سلامت، اعتماد و شناختی که نسبت به آنها وجود دارد چیزی از دست شان در برود. البته فراموش نشود که شرایط ما دشوار است.

وزیر نفت با بیان اینکه ایران به مشتریانی که نمی شناسند نفت نمی فروشد، تاکید کرد: بسیاری از کشورها خواهان خرید نفت ایران هستند، ولی وقتی بررسی می شود، یک میلیون دلار هم در حسابش پول نیست چه برسد به اینکه بخواهیم محموله نفت به آنها فروخته شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ شهریور ۱۳۹۳ساعت: ۱۳:۴۰۵۷۳ بازدید