سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

عملیات خاکی تاسیسات سطح الارضی در آزادگان جنوبی کلید خورد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آغاز به کار عملیات خاکی تاسیسات سطح الارضی در میدان مشترک آزادگان جنوبی خبر داد.pedec2

عبدالرضا حاجی حسین نژاد با اعلام این خبر افزود: عملیات خاکی تاسیسات سطح الارضی میدان آزادگان جنوبی با بهره گیری از ١۵٠ دستگاه ماشین آلات سنگین و در دوشیفت کاری کلید خورده است و از این رو، گامی مهم در شتاب بخشی توسعه این میدان مشترک به شمار می رود. 

وی همچنین خواستار شتاب بخشی در فرایند احداث ١٠ موقعیت استقرار دکل حفاری در این میدان مشترک شد. 

حسین نژاد، ایفای کل تعهدات مشاور و اشراف کامل مشاور بر روند کار را در طرحهای توسعه ای ضروری خواند و گفت: مشاور باید چراغ راه پیمانکار و کارفرما باشد.

مدیرعامل شرکت متن پیشتر نیز در باره میدان آزادگان جنوبی، از برنامه ریزی برای افزایش تعداد دکلهای مستقر در این میدان به ١٠ دکل خبر داده و اعلام کرده بود:  اگرچه بر اساس تصمیم گیریهای جدید، میدان مشترک آزادگان جنوبی با استفاده از سرمایه های داخلی شرکت ملی نفت ایران توسعه می یابد، اما در عین حال از حضور سرمایه گذاران متعهد و توانمند خارجی نیز در توسعه این میدان استقبال می شود.

مدیرعامل شرکت متن طی هفته گذشته در سفری دو روزه به مناطق غرب کارون، از طرحهای توسعه ای میادین مشترک آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و طرح تلمبه خانه غرب کارون بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت کاری و میزان پیشرفت این طرحها قرار گرفت. 

همچنین  بازدید از طرحهای احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام امیدیه، بیمارستان دشت آزادگان و اتوبان سوسنگرد به هویزه از سایر برنامه های این بازدید بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ مرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۵۲۶۲۰ بازدید