سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

جوادی: نگهداشت توان تولید در میدان های مشترک اولویت دوم است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن تاکید بر ضرورت تولید حداکثری از میدان های مشترک نفت و گاز، گفت: نگهداشت توان تولید در میدان های مشترک اولویت دوم است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی در آیین تودیع و معارفه مدیر پیشین و جدید نظارت بر تولید نفت و گاز که ظهر امروز (۹ تیرماه) در ساختمان اصلی وزارت نفت برگزار شد، تصریح کرد: هرچند تولید صیانتی از مخازن نفت و گاز از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما در میدان های مشترک چون کلید مدیریت مخزن در دست ما نیست، تولید حداکثری اولویت است.

جوادی، مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز را یکی از معدود مدیریت های فرا شرکت نفتی خواند و گفت: همین موضوع و همکاری این مدیریت با شرکت های پتروشیمی، گاز و پالایش و پخش فرآورده های نفتی نشان دهنده اهمیت این مدیریت و فعالیت های گسترده آن است.
وی افزود: مدیریت نظارت در بخش بالادستی به دلیل ایجاد هماهنگی و زبان مشترک فنی و اجرایی، نقش اساسی در ادامه حیات اقتصاد در صنعت نفت دارد.
جوادی اظهار امیدواری کرد که صنعت نفت بتواند با رفع تحریم های یک طرفه وارد بازارهای نفت در دنیای تجارت جهانی شود.
وی از مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران خواست که در صورت رفع شرایط تحریم برای بازگشت به ظرفیت تولید قبلی، آمادگی لازم را داشته باشند.
معاون وزیر نفت با اشاره به بحران تامین سوخت زمستانی در سال گذشته و جایگزینی سوخت مایع با گاز که سبب تحمیل هزینه ای معادل ۲۰ میلیارد دلار شد، گفت: در سال جاری باید پیش بینی تولید بیش از برنامه داشته باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد که با حضور مدیریت جدید و تعامل جوانان خوشفکر فعال در مدیریت نظارت بر تولید، بتوانیم شاهد جهش و پیشرفت رو به جلو برای تحقق اهداف برنامه های تولید باشیم.
جوادی خواهان ایجاد رابطه اعتماد و همدلی متقابل میان چهار شرکت اصلی تابعه وزارت نفت شد و گفت: وظیفه ما تامین نیازهای تولید و مصرف و همچنین تامین سوخت موردنیاز کشور است از این رو باید تلاش کنیم ضمن درک نیاز سازمانی و شناسایی مشکلات، بهترین بهره وری با کمترین کاستی را داشته باشیم.
منبع:‌ nioc

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ تیر ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۰۲۶۹۹ بازدید