سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

کشتی اسید کاری ایرانی به زودی وارد آب های سرزمینی می شود

رئیس هیئت مدیره گروه انرژی دانا از طراحی یک کشتی اسیدکاری به همت متخصصان ایرانی و مشاوره کارشناسان خارجی خبر داد و گفت: این کشتی، حداکثر تا یک ماه آینده وارد آب های سرزمینی می شود.

محمد ایروانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از ورود یک کشتی اسید کاری ایرانی به آب های کشور تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: با ورود این کشتی ملکی، امکان ارائه خدمات اسید کاری و سیمان کاری به چاه‌های نفت و گاز ایران در منطقه خلیج فارس فراهم می‌شود.
وی افزود: البته عملا شرکت های ایرانی قابلیت ارائه چنین خدماتی را به تنهایی دارا هستند اما با ورود این کشتی انجام این عملیات تسهیل می شود.
افزایش ناوگان حفاری خشکی انرژی دانا
ایروانی از افزایش ناوگان حفاری در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، افزوده شدن ۱۰ دستگاه حفاری خشکی در برنامه گروه دانا انرژی است که این دستگاه ها با توان های مختلف به مرور زمان وارد کشور می شود.
وی افزود: هم اکنون از ۳ دستگاه حفاری خشکی انرژی دانا، یک دستگاه در موقعیت آزادگان شمالی و ۲ دستگاه در موقعیت اکتشافی مرزی با کارفرمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، مشغول انجام عملیات حفاری هستند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ تیر ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۲۳۴۳۳ بازدید