سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

حفاظت از محیط زیست سرلوحه فعالیت های صنعت نفت است

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، حفاظت از محیط زیست را سرلوحه و اساس برنامه های صنعت نفت و به تبع نفت مسجدسلیمان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ابراهیم پیرامون در نشست هم اندیشی مدیران شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان با مدیر کل محیط زیست خوزستان و روسای محیط زیست شهرهای واقع در حوزه عملیاتی این شرکت، گفت: ساخت کارخانه گاز و گاز مایع (NGL 1700) به منظور جمع آوری و فرآورش گازهای همراه نفت، خروج واحد قدیمی نمره ۹ از منطقه شهری و گسترش فضای سبز درون محوطه ادارات و کارخانه ها و کمربند بیرونی آنها از اقدام های شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان به منظور حفاظت از محیط زیست و گسترش فضای سبز است.
پیرامون با اشاره به وجود حوزه های متعدد آبی از قبیل سد بزرگ گتوند، سد دز و سد بالارود در حوزه عملیاتی نفت مسجدسلیمان و لزوم حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی گفت: اگر چه فعالیت های مستمر صنعت نفت برای صنعت کشور حیاتی تلقی می شود ولی توجه به حفاظت از محیط زیست و گسترش فضای سبز از مهمترین برنامه های این شرکت است.
اعلام آمادگی نفت مسجدسلیمان برای گسترش شبکه گاز استاندارد شهری
وی با تأکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد آلودگی هوای شهر مسجدسلیمان ناشی از لوله کشی گاز غیر استاندارد و ترش است افزود: باید با گسترش شبکه گاز استاندارد این معضل قدیمی و دردسر ساز شهروندان مسجدسلیمانی برای همیشه ریشه کن شود. برای پیشبرد و تحقق این هدف آماده هرگونه همکاری با شرکت گاز خوزستان هستیم.
مدیر کل محیط زیست خوزستان نیز افزود: محیط زیست میراثی است متعلق به همه و طبق اصل ۵۰ قانون اساسی همه مکلف و موظف به حفاظت از آن هستیم.
احمدرضا لاهیجان زاده، برنامه ریزی دقیق به منظور حفاظت از محیط زیست را ضروری خواند و آمادگی خود و کارشناسان را برای ارایه راهکارها و مشورت های لازم به منظور جلوگیری از هرگونه تخریب محیط زیست و تهدید گونه های گیاهی و جانوری اعلام کرد.
وی ادامه داد: آیین نامه ها، قوانین و مقررات متعددی در خصوص جلوگیری از آلودگی های نفتی وجود دارد که می توان با ارتباطات دو سویه و هم اندیشی های بیشتر از این قوانین برای کاهش آسیب های زیست محیطی بهره گرفت .
این مقام مسئول در حوزه محیط زیست خوزستان ضمن تقدیر از اقدامات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در صیانت از محیط زیست و اجرای پروژه های عام المفنعه، خواستار مشارکت این شرکت در تعریف پروژه های بیشتری با محوریت محیط زیست شد.
لاهیجان زاده افزود: احداث ایستگاه های زیست بانی، گسترش فضای سبز شهری و اطراف کارخانه ها، خریداری تجهیزات مقابله با بحران و همکاری با شهرداری در بحث مدیریت پسماند از اقداماتی است که با مشارکت صنعت نفت می تواند به افزایش شاخص های زیست محیطی شهرستان مسجدسلیمان منجر شود.
وی مقوله آموزش و برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با محیط زیست در صنایع بالادستی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: با برگزاری کارگاه های آموزشی عکس و فیلم در سطوح مختلف کارگری، کارمندی، روسا و مدیران صنعت نفت می توان راهکارهای مختلف حفاظت از محیط زیست را به سادگی به افراد انتقال داد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ تیر ۱۳۹۳ساعت: ۱۳:۲۷۶۵۷ بازدید