سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

چابک سازی سازمان توسعه پارس جنوبی را شتاب می دهد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد: اصلاح فرآیند ها و چابک سازی سازمان و باز تعریف ماموریت سازمان منطقه ویژه پارس، مسیر توسعه پارس جنوبی را شتاب می بخشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی یوسفی گفت: پارس جنوبی و صنعت نفت بیش از پیش نیازمند همکاری همه مسوولان است تا بتوان با یک برنامه ریزی منسجم و مبتنی بر واقعیات باعث شکوفایی اقتصادی در استان و رشد و توسعه پایدار در پارس جنوبی شویم.
وی با بیان اینکه هم اکنون زمان آزمون و خطا نیست، گفت: ما نیازمند یک ساختار سازمانی قوی و چابک برای تسریع در پشتیبانی از طرح های توسعه ای پارس جنوبی هستیم و امیدوارم این امر به زودی محقق شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با بیان اینکه تلاش برای توسعه اقتصادی قطب انرژی کشور جز با تکیه بر توان نیروهای داخلی امکانپذیر نیست، گفت:سازمان منطقه ویژه پارس در راستای ماموریت اصلی خود و به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران از هیچ کوششی در ارتقای مولفه های تاثیرگذار توسعه در این منطقه از کشور دریغ نخواهد کرد.
وی افزود: طراحی، مهندسی، ساخت و اجرایی طرح ها و پروژه های زیر بنایی از قبیل آب، برق، گاز، مخابرات، فرودگاه و بندر از مهمترین ماموریت های اصلی سازمان منطقه ویژه پارس در آغاز تاسیس بوده که خوشبختانه این مهم هم اکنون محقق شده است.
یوسفی ادامه داد: لازمه دستیابی به توسعه پایدار دراین منطقه از کشور ارزیابی و اصلاح فرآیندها و بازبینی در ماموریت های سازمانی است تا بتوان با چابک سازی سازمانی و استفاده از فرصت های بالقوه در منطقه، مسیر توسعه هموار شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس تاکید کرد: ما نیازمند یک تحول اساسی در ساختار و نگرش خود به دینفعان کلیدی در منطقه هستیم تا بتوانیم با بسیج قابلیت های اساسی ،علاوه بر پاسخگویی در برابر دریافت کنندگان خدمات سازمان ،رشد و توسعه در منطقه نیز تحقق یابد.
وی بکارگیری ظرفیت های بالقوه سازمانی، پاسخگویی به تغییرات محیطی و اجتماعی و انسجام درون سازمانی و برون سازمانی را از مولفه های مهم در چابک سازی سازمانی بر شمرد و افزود: در ساختار سازمانی جدید ضمن انعطاف پذیری و توجه به نیازها و خواسته های دینفعان کلیدی منطقه باید چشم انداز رشد و توسعه منطقه را نیز مورد توجه قرار دهد که این امر نیازمند همراهی تمام مردم و مسوولان است.
یوسفی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک فرآیند های جذب سرمایه در منطقه ویژه پارس مورد بازبینی قرار می گیرد افزود: اعتقاد ما بر این است که علاوه بر کاهش زمان فرآیند بررسی و رسیدگی به درخواست های سرمایه ‌گذاری باید با ارایه خدمات و مشوق های سرمایه‌ گذاری میزان جذب سرمایه داخلی و خارجی را در منطقه افزایش دهیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۱۱۴۵۵ بازدید