سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

راهبردها و نقشه راه سازمان منطقه ویژه اقتصادی لاوان تبیین شد

مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از بررسی اهداف کلان، راهبردها و نقشه راه سازمان منطقه ویژه اقتصادی لاوان در کنار برنامه ها، سیاست ها و ماموریت های آن، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در ادامه جلسه های بررسی و پیگیری ساختار و اعتبارات منطقه ویژه اقتصادی لاوان، جلسه ای به دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و با حضور کارشناسان مدیریت های امور مالی، برنامه ریزی تلفیقی، امور حقوقی، مهندسی ساختار و سازمان منطقه ویژه اقتصادی لاوان برگزار شد.
در این نشست اهداف کلان، راهبردها و نقشه راه سازمان منطقه ویژه اقتصادی لاوان در کنار برنامه ها، سیاست ها و ماموریت های آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد ساختار سازمانی و نمودار تشکیلاتی مصوب فعلی این سازمان عینا به شرکت ملی نفت ایران منتقل شود تا در مراحل بعدی و متناسب با پیشرفت کار، مورد تجدید نظر و بررسی بیشتر قرار گیرد.
تهیه گزارش کارشناسی لازم به منظور تصویب خواهی طرح جامع مطالعات فراگیر منطقه ویژه لاوان از هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، شامل شرح کار، خدمات و انتخاب مشاور از سوی مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، انجام پیگیری های لازم به منظور تأمین اعتبار هزینه های جاری این سازمان با رعایت صرفه و صلاح شرکت از سوی مدیریت امور مالی و همچنین انتقال فعالیت ها و عملیات غیر صنعتی منطقه فلات قاره لاوان با دستور و تصویب هیئت مدیره به سازمان منطقه ویژه لاوان از نتایج برگزاری این نشست کارشناسی بود.
در این جلسه مقرر شد که راهبرد اصلی در توسعه منطقه، استفاده از سرمایه گذاران و کارآفرینان به منظور جلب و جذب سرمایه گذاری و تأمین مالی پروژه ها و زیر ساخت ها در قبال ارائه تسهیلات و خدمات پشتیبانی و قانونی به آنها باشد.
از دیگر موارد مصوب در این جلسه کارشناسی می توان به رایزنی و هماهنگی لازم با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای اخذ مجوزهای قانونی نظیر مصوبه شورای اقتصاد و مبادله موافقت نامه، هماهنگی و تعامل لازم در راستای توسعه منطقه ویژه لاوان با سازمان ها، نهادها و موسسات ذیربط کشوری و استانی از سوی مدیریت سازمان  و همچنین مطالعه و بررسی چشم انداز توسعه منطقه لاوان از الگوی سایر مناطق ویژه اقتصادی نظیر سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، اشاره کرد.
همچنین طرح آمایش سرزمین در جزیره لاوان، مزیت های اقتصادی، تجاری و گردشگری، حوزه سرمایه گذاری و تأمین مالی از سوی موسسات اعتباری داخلی و بین المللی، احداث زیر ساخت های توسعه ای نظیر گسترش فرودگاه، بندر، اسکله و نیز تأمین آب، برق، مخابرات، راه و … با محوریت بخش انرژی در برنامه جامع مطالعات مفهومی و پایه منطقه ویژه لاوان مورد توجه قرارگرفت.
لازم به ذکر است وزیران عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد، تجاری، ویژه و اقتصادی هیئت دولت، در بهمن ماه سال گذشته مدیریت و راهبری توسعه و طرح انتقال منطقه ویژه اقتصادی لاوان را از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به شرکت ملی نفت ایران تصویب و به وزرات نفت ابلاغ کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۲۹۵۲۸ بازدید