سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای نفت ارسالی از میدان آزادگان به بهرگان

حجم نفت ارسالی از میدان آزادگان به بهرگان همزمان با شتاب گیری توسعه میدانهای غرب کارون قرار است از روزانه ۲۰۰ هزار بشکه به ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یابد، نفت ارسالی پس از ذخیره سازی به مقاصد صادراتی منتقل می شود.

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران در گفتگو با خبرنگار شانا، از تغییر برنامه ارسال نفت خام سنگین میدان آزادگان به منطقه عملیاتی بهرگان خبر داد و گفت: در حالیکه پیش از این مقرر شده بود روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت سنگین میدان آزادگان در منطقه عملیاتی بهرگان ذخیره و سپس از طریق خطوط لوله و گوی شناور به مقاصد صادراتی ارسال شود، این میزان به حدود ۶۰۰ هزار بشکه تغییر کرده است.

محمدباقر سلیمانی افزود: از مجموع مخازن ذخیره سازی مدنظر در این طرح که ظرفیت آن به سه میلیون بشکه بالغ می شود، تا ۲ میلیون بشکه به بهره برداری رسیده است و باقی آن نیز به زودی نهایی می شود.

به گزارش شانا، طرح ذخیره سازی نفت خام سنگین تولیدی از میدان آزادگان در منطقه بهرگان، شامل ۲ بخش ذخیره سازی و صادرات نفت خام سنگین است که در بخش ذخیره سازی طرح ساخت مخازن با ظرفیت ۳ میلیون بشکه در دستور کار قرار دارد.

ساخت این مخازن در قالب چهار پروژه، شامل ۲ مخزن یک میلیون بشکه ای و ۲ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه ای، مجموعه سیستم لوله کشی و کنترل آتش نشانی و تاسیسات جانبی مخازن تعریف شده است.

بر این اساس در ابتدا مقرر شده بود روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت سنگین میدان آزادگان در منطقه عملیاتی بهرگان ذخیره شود و سپس با پشتیبانی فشار تلمبه خانه ای که ساخته خواهد شد، از طریق خطوط لوله و گوی شناور به مقاصد صادراتی  ارسال شود که این رقم قرار است به ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۲:۲۵۴۱۲ بازدید