سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

صنعت پتروشیمی ایران مکانی مناسب برای سرمایه گذاری

صنعت پتروشیمی ایران با توجه به وجود زیر ساختهای استراتژیک، محلی مناسب برای سرمایه گذاری است.

به گزارش  خبرنگار شانا، امروز در دومین روز از همایش بین المللی پتروشیمی IPF 2014 ، در نشست تخصصی تامین مالی و سرمایه گذاری  مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل  در سخنانی به تشریح دیدگاه های خود پرداخت و ایران را مکانی مناسب برای سرمیاه گذاری معرفی کرد.

عیسی مشایخی اظهار کرد: با توجه به لغو تحریم صنعت پتروشیمی امروز فضایی جدید در ایران به وجود آمده است و هرچند که بحران مالی جهان که از سال ۲۰۰۸ پدید آمده هنوز بر اقتصاد جهان سایه افکنده اما باید به روند رشد و توسعه ادامه داد.

وی افزود: شرکتها یا باید رشد کنند و یا متوقف شوند، پس لازمه بودن و ماندن، رشد و توسعه است و صنعت پتروشیمی ایران نیز باید روند توسعه خود را با شتاب بیشتری ادامه دهد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل ادامه داد: ایجاد ارزش افزوده اولویت هر کشوری است و  امروز در دهکده جهانی همه باید با هم همکاری کنند و جهان را بسازند.

وی افزود: در ایران منابع گسترده نفت و گاز وجود دارد و این یک مزیت استراتژیک به شمار می رود و با توجه به دیگر مزیتهای موجود ایران، صنعت پتروشیمی محلی امن و مناسب برای سرمایه گذاری است.

مشایخی با بیان این که بانکهای اروپایی و بین المللی بسیاری پتروشیمی بین الملل را به عنوان یک برند صاحب اعتبار می شناسند، گفت: صنعت پتروشیمی ایران جایگاه ویژه ای در جهان دارد و افزایش سرمایه گذاریها می تواند ایران را در زمره بزرگان پتروشیمی جهان قرار دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۲:۲۴۴۰۶ بازدید