سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

فعالیت ششمین دکل حفاری در میدان آذر تا ۲ هفته آینده آغاز می شود

۶ دکل حفاری هم اکنون در میدان مشترک آذر مستقر شده و از این تعداد پنج دکل فعال است ضمن آنکه دکل ششم نیز طی ۲ هفته آینده آغاز به کار می کند.pedec2

رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید اخیر خود از میدان مشترک آذر، در جلسه ای مشترک با مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و مجریان و پیمانکاران این طرح توسعه با اشاره به اهمیت توسعه میدانهای مشترک به ویژه در حوزه غرب کارون گفت: افزایش فعالیت و شیفت کاری پیمانکاران برای توسعه میدانها در زمان مقرر ضروری است.

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر با اشاره به بازدید اخیر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از این میدان گفت: فعالیتهای توسعه ای در میدان آذر از روند مطلوبی برخوردار است، بطوریکه در بخش احداث خطوط انتقالی و احداث اقامتگاه بهره بردار، حتی پیش تر از برنامه پیشرفت داشته ایم.

کیوان یاراحمدی افزود: هم اکنون ۶ دکل حفاری در میدان مشترک آذر مستقر و از این تعداد پنج دکل فعال است ضمن آنکه دکل ششم نیز طی ۲ هفته آینده آغاز به کار می کند.

وی با اشاره به افزایش تعداد دکلهای این میدان در آینده تصریح کرد: از مجموع دکلهای حاضر در این میدان، سه دکل به شرکت گلوبال پتروتک کیش تعلق دارد، ۲ دکل متعلق به شرکت ملی حفاری ایران است و نفت و گاز پرشیا نیز راهبری یک دکل را در این منطقه بر عهده دارد.

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر، نفت درجای این میدان را ۲٫۵ میلیارد بشکه اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید اخیر خود (۱۳، خردادماه) از پروژه های شرکت های نفت و گاز غرب و طرح توسعه میدان نفتی آذر در شرکت مهندسی و توسعه نفت، از محل احداث محوطه کارخانه فراورشی میدان آذر با ۷۵ درصد پیشرفت، فعالیتهای سطح الارضی، مسیر خطوط لوله انتقالی و جریانی، اقامتگاه دائم بهره بردار و فعالیت دکل ۶۰ در ۴ هزار و ۳۰۰ متری چاه شماره ۳ میدان آذر بازدید کرد .

منبع: شانا

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۸:۰۷۶۰۲ بازدید