سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

ارائه خدمات سیال حفاری به ۵۴ چاه خشکی و دریایی

مدیرسیالات حفاری شرکت حفاری شمال از ارائه خدمات سیال حفاری به ۱۹ چاه خشکی، ۱۷ چاه دریایی و همچنین ارائه سرویس های مهندسی و تامین مواد ساخت سیال حفاری به ۱۸ چاه خشکی طی سال ۹۲ خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، امیرهوشنگ مستجیر در خصوص فعالیت های انجام شده در مدیریت سیالات حفاری طی سال گذشته گفت: این مدیریت با داشتن نیروهای مجرب و تحصیلکرده در بخش دریا و خشکی در سال ۹۲ توانسته به ارائه خدمات فنی و مهندسی و عملیاتی بپردازد.
وی در خصوص عملکرد مدیریت سیالات حفاری طی سال گذشته اظهار کرد: از فعالیت های این مدیریت می توان به ارائه سرویس های مختلف مدیریت پسماند،pit clouser یا تثبیت کنده های حفاری mud plant، تعمیرات اساسی و راه اندازی سانتریفیوژها و طراحی و ساخت مخازن گل دستگاه های حفاری و بهسازی مخازن موجود با به کارگیری توان داخلی از جمله تعمیرات و سازندگی اشاره کرد.
مدیر سیالات حفاری شرکت حفاری شمال اعلام کرد: شرکت حفاری شمال با اتکا به توانمندی کارکنان شاغل در این مدیریت طی سال گذشته اقدام به ارائه تمامی سرویس های گل به همراه امور فنی و مهندسی و برنامه ریزی مربوطه کرده است.
مستجیر گفت: هم اکنون مدیریت سیالات حفاری آمادگی دارد تا با شرکت در مناقصات و پروژه های EPDCS در داخل و خارج از کشور و رقابت با شرکت های دیگر در این بازار با تمام توان شرکت کند.
وی افزود: یکی از افتخارات مدیریت سیالات این است که در سال گذشته با همت کارکنان بخش عملیات سیالات در بخش خشکی و همچنین در بخش دریا موفق به ارائه سرویس به کارفرمایان بدون هیچ گونه زمان انتظار در بخش دریا و تنها ۳ ساعت در بخش خشکی شده است.
مدیر سیالات حفاری شرکت حفاری شمال تصریح کرد: طی سال گذشته با توجه به ورود دکل سحر یک و ۲ و شروع به کار آنها با وجود تمامی مشکلات در حین عملیات در سیستم گل و ایرادات کارفرما، کارکنان مدیریت سیالات حفاری دریا توانستند با استفاده از تلفیق علم و تجربه با ایجاد طراحی مناسب تجهیزات از جمله هاپرها، میکسرها، گان ها و سیستم باریت ریکاوری و پایپینگ مربوطه ایرادات را مرتفع و در راستای ارتقاء سیستم های مرتبط گام بردارند.
مستجیر در تشریح دیگر خدمات ارائه شده توسط این مدیریت توضیح داد: ارائه خدمات سیالات حفاری توسط دستگاه NDC110 در چاه های دهلران ۲۸ و دهلران ۳۰، ارائه خدمات سیالات حفاری توسط دستگاه NDC111 در چاه های خانگیران ۷۰ و چشمه خوش ۲۰ و همچنین توسط دستگاهNDC112 در چاه های دانان ۹ و دهلران ۳۱ از دیگر خدمات یاد شده در مدیریت سیالات حفاری شرکت حفاری شمال است.
وی افزود: ارائه خدمات سیالات حفاری توسط دستگاه NDC113 در چاه های گنبدلی ۱۱ و خانگیران ۷۱ و ۷۲، دستگاه NDC114 در چاه های همای ۱۸ و آغار ۱۷ و همچنین دستگاه NDC115 در چاه های سروستان ۲۰، نار ۳۱ و ۳۲ و تابناک ۳۰ صورت گرفته است.
مدیر سیالات حفاری شرکت حفاری شمال یادآور شد: این مدیریت در دستگاه NDC116 در چاه های وراوی ۱۰ و تابناک ۳۷ و دستگاه NDC119 در چاه های چشمه خوش ۱۷ و ۱۹ به ارائه خدمات سیالات حفاری پرداخته است.
مستجیر ادامه داد: راه اندازی سانتریفیوژها، انجام تعمیرات اساسی تجهیزات کنترل جامدات از قبیل سانتریفیوژها، منوپمپ ها، دی گسرها نیز طی سال ۹۲ توسط مدیریت سیالات حفاری شرکت حفاری شمال محقق شده است.
وی افزود: اتمام ساخت مخازن گل و نصب تجهیزات و عملیاتی کردن این مخازن برای اولین بار در شرکت حفاری شمال در دستگاه NDC110 و همچنین انجام تعمیرات بر روی توری های مستعمل و استفاده مجدد در عملیات توسط واحد خدمات سیالات حفاری صورت گرفته است.
مدیر سیالات حفاری شرکت حفاری شمال اعلام کرد: از جمله فعالیت های این مدیریت در بخش دریا در سال ۹۲ می توان به ارائه خدمات سیالات از طریق تجهیزات گل در چاه SPD12D-05 توسط دستگاه سحر ۱، ارائه خدمات سیالات از طریق تجهیزات گل در چاه SPD19A-01-2-3-5-6توسط دستگاه سحر۲ و همچنین ارائه خدمات سیالات از طریق تجهیزات گل در چاهSRJ-X2A- X2CP1 توسطدستگاه نیمه شناور امیر کبیر اشاره کرد.
مستجیر عنوان کرد: ارائه خدمات سیالات از طریق تجهیزات گل در چاه LAM21-180 -181-C183-184-185-186 و B155A-4/A187توسط دستگاه الیما طی سال گذشته محقق شده است.
وی تشریح کرد: از جمله سرویس های مهندسی سیال حفاری و تامین مواد ساخت سیال حفاری در این مدیریت می توان به برنامه سیال حفاری و اجرای آن در چاه های NDC110 در چاه دهلران ۳۰، دانان ۹، خانگیران ۷۱، تابناک ۳۹، نار ۳۱ و ۳۲ و چشمه خوش ۱۹ اشاره کرد.
مدیر سیالات حفاری شرکت حفاری شمال تصریح کرد: گزارش پایانی سیال حفاری (RECAP) در چاه های خانگیران ۷۰ و ۷۱ و تابناک ۳۹ با تحلیل های فنی جهت استفاده در چاه های مجاور و همچنین تامین مواد سیال حفاری در چاه های دهلران ۲۸ و ۳۰، دانان۹، تابناک ۳۹، نار ۳۱ و ۳۲ و چشمه خوش ۱۷ و ۱۹ از دیگر فعالیت های انجام شده در بخش سرویس های مهندسی سیال حفاری و تامین مواد سیال حفاری در این مدیریت یاد کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۳۱۸۳۰ بازدید