سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیمانکاران کم کار از توسعه میدانهای نفتی کنار گذاشته می شوند

     تاخیرهای غیر موجه، پایبندی نبودن و کم کاری پیمانکاران در قرارداد توسعه میدانها به ویژه میدانهای مشترک، سبب کنار گذاشته شدن آنها از پروژه می شود.1111

 مدیرعامل شرکت متن در نشست مشترکی با معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، از همکاری شرکت های داخلی برای توسعه میدان آزادگان جنوبی ابراز خرسندی و بر ضرورت مشارکت هرچه بیشتر آنان تاکید کرد.

عبدالرضا حاجی حسین نژاد در این نشست مشترک که با هدف افزایش تعامل و همکاری بین شرکت های متن و ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد، شتاب بخشی در روند توسعه میدانهای مشترک تاکید کرد و گفت: تاخیرهای غیر موجه، پایبندی نبودن و کم کاری پیمانکاران در عمل به تعهدهای قانونی در قرارداد توسعه میدانها به ویژه میدانهای مشترک، سبب کنار گذاشته شدن آنها از پروژه می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پروژه های مشترک نباید روند کندی داشته باشد، از پیمانکاران شاغل در طرحهای توسعه ای غرب کارون خواست با تلاش بیشتر، عقب ماندگی های قبلی را جبران کنند.

مدیرعامل شرکت متن تصریح کرد: کنار گذاشته شدن پیمانکار از پروژه، در نهایت آن پیمانکار را به شرکتی ناتوان در اجرای پروژه ها تبدیل می کند.

حسین نژاد در سفر خود به اهواز، ضمن بازدید از طرحهای توسعه میدانهای آزادگان شمالی و واحد فرآورش (CTEP)، خط لوله و منیفولد کوشک و حسینیه در طرح یادآوران، در نشستی با مدیران عامل شرکتهای پیمانکار، مشاوران و کارشناسان آنها به بررسی وضعیت پیشرفت پروژه در این میدان پرداخت.

به گزارش شانا، پس از اخراج شرکت CNPCI چین از طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان خواستار مشارکت شرکتهای سازنده و پیمانکار ایرانی در توسعه این میدان مشترک نفتی شد.

 منبع:‌ شانا

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۱۷۶۳۷ بازدید