سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

معرفی جایگاه واقعی صنعت نفت با ایجاد موزه نفت

ایجاد موزه نفت، جایگاه واقعی و تاریخی صنعت نفت ایران را برای جامعه جهای امکان پذیر می سازد.pedec2

            مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در حاشیه برگزاری نوزدهیمن نمایشگاه نفت، گاز، پالایش وپتروشیمی درباره اهمیت احداث موزه با موضوع نفت و رخدادادهای این صنعت ، گفت: صنعت نفت ایران به عنوان یکی از پرافتخار ترین صنایع و فعالیت های اقتصادی کشور است که معرفی جایگاه تاریخی واقعی آن را می توان در قالب موزه به نمایش گذاشت.

اکبر نعمت الهی گفت: هم اکنون بیش از ۶۰۰ هزار موزه در دنیا فعالیت می کنن که بیش از ۲۰۰ مورد آن مربوط به صنعت نفت است و ازاین تعداد، یکصد مورد آن نیز در کشور آمریکا قرار دارد.

وی اظهار کرد: وجود این تعداد موزه در دنیا، حکایت از نقش و اهمیت آن در ایجاد تحولات علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشورها دارد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت درباره اهمیت احداث موزه نفت درکشورمان نیز گفت: برای این که بتوان در تاریخ پیش روی کشورمان ازاین ماده سیاه( نفت) برای رقم خوردن بهترین اتفاق ها بهره ببریم و تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و هنری را نیز بهتر بشناسیم، سه موزه نفت، احداث خواهد شد.

به گفته نعمت الهی، این موزه ها با رویکردهای مختلف در سه شهرمسجد سلیمان، آبادان و تهران احداث و نفت و رخدادهای آنها در معرض دید عموم مردم ایران و جهان قرار خواهد گرفت.

وی رویکرد احداث موزه نفت مسجد سلیمان را نمایش تاریخ صنعت نفت و تاثیرات علمی، صنعتی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن خواند و گفت: درآبادان نیز چنین موزه ای با رویکرد معرفی صنعت نفت به ویژه پالایشگاه آبادان و تاثیر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و هنری مقاومت احداث خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت درباره موزه نفت تهران گفت: موزه صنعت نفت تهران بارویکرد به موزه های علم و تکنولوژی، چیستی، جایگاه و اهمیت نفت در جهان با نگاه آموزشی به شناسایی کشف، استخراج، تولید، توزیع و مصرف ایجاد می شود.
نعمت الهی تاکید کرد: معرفی جایگاه تاریخی و واقعی صنعت نفت با احداث چنین موزه هایی،ایران را در ۱۰ سال آینده به یکی از پر بازدید ترین کشورها در حوزه نفت تبدیل خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۰۹۶۰۱ بازدید