سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

لزوم اتکای صنعت نفت به فناوری به جای خام فروشی

لزوم اتکای صنعت نفت به فناوری به جای خام فروشی

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با بیان اینکه تحولات محیطی در حوزه بین الملل از تجمیع منابع مالی به تجمیع دانش و فناوری به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصادی تبدیل شده است، افزود: صنعت نفت متکی به فناوری باید جایگزین صنعت نفت متکی به فروش محصولات خام شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا مقدم در نخستین همایش بین المللی فرصت های فناورانه حوزه نفت و گاز که صبح امروز (۱۴ اردیهشت) در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد با بیان اینکه تغییرات می تواند هم سبب ارتقا و هم ضعف سازمان شود، افزود: فرصت ها و تهدیدها حاصل تغییرات محیط سازمانی است که بسته به آگاهی و غلفت مدیریت، می تواند باعث ارتقا یا ضعف سازمان شود.
وی با اشاره به تحولات ایجاد شده در بخش تربیت نیروی انسانی و اجرای طرح های تحقیق و توسعه در داخل و خارج از کشور، اظهار کرد: نمونه بارز این تحولات، پژوهشگاه صنعت نفت و ایجاد مراکز تحقیقاتی فراوان در داخل کشور است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت ادامه داد: در این راستا نیز وزارت نفت عزم و کوشش فراوانی برای توسعه صنعت نفت متکی به فناوری از طریق اصلاح ساختار انجام داده است.
مقدم با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: تدوین و ارائه برنامه های مقاومتی از سوی وزیر نفت و اعمال آن در برنامه ششم توسعه، فرصت های خاصی را برای ایجاد و تحقق کامل الگوی متکی بر علم و فناوری فراهم کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۱۸۳۱۷ بازدید