سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

تاخیر در پروژه های پارس جنوبی غیرقابل تحمل است

وزیر نفت با بیان اینکه تا ۲ سال آینده تمامی فازهای پارس جنوبی باید وارد مدار عملیات شوند، تاکید کرد: تاخیر حتی برای یک روز هم در این منطقه جایز نیست.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به عسلویه، بیژن زنگنه، ظهر امروز (٨ اردیبهشت ماه) در نشست مشترک با معاون اول رئیس جمهوری و مدیران صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با تاکید بر اینکه پیشرفت پارس جنوبی برای کشور امری حیاتی است، گفت: تحریم ها و مدیریت پروژه در گذشته مشکلاتی را در روند پیشرفت این پروژه ها ایجاد کرده بود که امید می رود با تلاش شبانه روزی تمام این مشکلات و موانع برطرف شود.
وزیر نفت با اشاره به آغاز توسعه صنعت گاز ایران از سال ۱۳۷۶، گفت: امیدواریم با افزوده شدن تولیدات ۱۷ فاز در حال توسعه میدان مشترک پارس جنوبی، کار بزرگی در راستای تولید گاز و تجلی اراده ملی به ثمر برسانیم.
وی در مورد زمان اتمام پروژه های پارس جنوبی، گفت: فازهای پارس جنوبی تا ۲ سال آینده باید وارد مدار شوند. تاخیر حتی برای یک روز هم در این منطقه جایز نیست.
زنگنه به مشکلات موجود در منطقه پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت رئیس جمهوری و سازمان مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، مشکلات مالی این منطقه برطرف شود.
وی تصریح کرد: به دلیل کمبود گاز (مصرف بخش خانگی) در سال گذشته و با وجود محدودیت های اعمال شده، حدود ۲۰ میلیارد دلار مازوت و گازوئیل سوزانده شد که اگر پروژه های پارس جنوبی به بهره برداری می رسید از این هزینه ها جلوگیری می شد. به همین منظور تاخیر در پروژه های پارس جنوبی برای من غیر قابل تحمل است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۳۲۵۴۶ بازدید