سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

ارایه ۴۰ طرح برتر فناورانه پژوهشگاه صنعت نفت

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از ارایه آخرین پیشرفت‏ها، دستاوردها و نتایج حاصله از فعالیت‏های محققان و پژوهشگران این مرکز در قالب ۴۰ طرح برتر فناورانه در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید رضا کاتوزیان با اشاره به همسویی سیاست های پژوهشگاه  با سیاست‏های کلان صنعت نفت گفت: این مرکز امسال گزیده ای از دستاوردهای فناورانه خود را با رویکردی نوین در سه بخش تولید، استفاده بهینه از ذخایر راهبردی نفت و گاز و ارایه و توسعه فناوری‏های نوین در صنایع و توسعه پایدار با صیانت از منابع را در نوزدهمین نمایشگاه برای علاقمندان عرضه می کند.
وی افزود: پژوهشگاه صنعت نفت آخرین پیشرفت‏ها، دستاوردها و نتایج حاصله از فعالیت‏های محققان و پژوهشگران این مرکز را در قالب ۴۰ طرح برتر فناورانه ارایه خواهد کرد.
کاتوزیان از طراحی اولین پایلوت ازدیاد برداشت در کشور، مدل سازی سه بعدی و تعیین سیستم‏های هیدروکربنی در خلیج فارس و دریای عمان، طراحی پالایشگاه‏های کوچک کاندنسیت، طراحی پایه واحد بازیافت گوگرد، طراحی و توسعه سامانه مایکرو CHP و ارایه راهکار جهت کنترل و کاهش خوردگی به عنوان مهم‏ترین طرح‏های ارایه شده در این نمایشگاه نام برد.
افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان پژوهشگاه صنعت نفت
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه این مجموعه به عنوان قطب پژوهشی صنعت نفت تا امروز توانسته است فناوری‏های زیادی را خلق و بومی سازی کند، گفت: با این حال، وجود ظرفیت‏هایی در صنعت نفت می‏تواند باعث حضور هر چه بیشتر شرکت‏های دانش بنیان به عرصه تجاری سازی شود و به همین منظور درحاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‏المللی صنعت نفت، توافقنامه مشارکت با بخش خصوصی برای تاسیس سه شرکت دانش بنیان به امضاء خواهد رسید که به این ترتیب تعداد شرکت‏های دانش‏بنیان این مرکز به چهار شرکت افزایش می‏یابد.
امضا قراردادهای پژوهشی
افزون بر توافقنامه‏ها با شرکت‏های دانش بنیان، در حاشیه این نمایشگاه به منظور رفع نیاز‏های پژوهشی و تحقیقاتی صنعت و واحد‏های عملیاتی چندین تفاهمنامه‏ و قرارداد داخلی و خارجی در غرفه پژوهشگاه با دیگر شرکاء امضاء خواهد شد که از مهم ترین آنها می توان به امضاء قرارداد پردیس‏های پژوهشی این مرکز با شرکت نفت فلات قاره، شرکت نفت مناطق مرکزی، مناطق نفت خیز جنوب، مدیریت اکتشاف، ملی حفاری، شرکت ملی گاز، خطوط لوله و مخابرات ، پالایش و پخش و چند طرف خارجی اشاره کرد.
رونمایی از نخستین پورتال ۴ زبانه پژوهشگاه صنعت نفت
همچنین رونمایی از نخستین پورتال چهار زبانه (فارسی، عربی، انگلیسی، روسی) حوزه نفت و گاز در دستور کار این مرکز قرار دارد؛ در همین راستا واحد خبر و ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت امسال به صورت متمرکز برای اولین بار در راستای اطلاع رسانی از آخرین اقدامات، خدمات و دستاوردهای پژوهشگاه و پوشش رویدادها به صورت آنلاین فعالیت می کند.
پژوهش فناورانه، محور توسعه پایدار

پژوهشگاه صنعت نفت در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار “پژوهش فناورانه، محور توسعه پایدار” از ۱۶ لغایت ۲۰ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‏های تهران در سالن ۱۸شرکت می‏کند.

بر اساس این گزارش، از روز ۱۶ اردیبهشت سال جاری تمامی اخبار، گزارشات، مصاحبه ها و تصاویر خبری تا پایان نمایشگاه بر روی وب سایت این مرکز به آدرس www.ripi.ir برای عموم علاقه مندان موجود است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۵۶۳۶۳ بازدید