سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

حدود ۵۰ درصد از مشکلات بانوان شرکت ملی نفت ایران در کوتاه مدت حل می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از حل حدود ۵۰ درصد مشکلات بانوان شاغل در صنعت نفت در مدت زمان کوتاه خبر داد. PEDEC
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی در نخستین نشست صمیمانه با نمایندگان بانوان از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران که شامگاه روز گذشته (یکشنبه؛۳۱ فروردین ماه) به مناسبت روز بزرگداشت زن برگزار شد، گفت: بخشی از مشکلات بانوان شاغل در صنعت نفت در کوتاه مدت قابل حل است و در این مدت راهکارهای برای رفع مشکلات اتخاذ خواهد شد.

وی با تاکید براینکه بانوان با نگاه دقیق خود می توانند بسیاری از نارسایی ها موجود در سازمان را رفع کنند، خواستار ارایه پیشنهادات از سوی بانوان به منظور شناسایی ساز و کارهای ارتقا بانوان در سازمان شد.
جوادی با عنوان اینکه هر دوجنس (زن و مرد) توانایی فراهم آوردن شرایط موفقیت سازمان را دارند، تاکید کرد: این دو جنس به عنوان یک عنصر بهم پیوسته می توانند با همدلی و مشارکت در جهت ارتقای سازمان، گام های استواری بردارند.
وی اعلام کرد: شرکت ملی نفت ایران درصدد شناسایی ظرفیت های سازمان و ارتقا جایگاه بانوان بر طبق پتانسیل های موجود در سازمان و بانوان است.
ضرورت تقویت حس همدلی و مشارکت در کارکنان
معاون وزیر نفت بر ضرورت ایجاد همدلی، باور مشارکت، حس تعهد و ترجیح منافع سازمانی بر منافع فردی تاکید کرد و گفت: اگر باور مشترک در بین همکاران شاغل در صنعت نفت وجود نداشته باشد به طور یقین کارایی دستورالعمل ها در این صنعت کاهش می یابد.
جوادی با یادآوری اهمیت جایگاه شرکت ملی نفت ایران در کشور، گفت: کارایی و بهروری و یا عدم بهره وری این شرکت در بسترهای اقتصادی کشور تاثیر گذار است از این رو امیدواریم با در نظر گرفتن این موضوع و ارتقا اخلاق حرفه ای در سازمان نقش بسزایی را در جامعه ایفا کنیم.
لزوم اصلاح نگاه بدبینی در سازمان
وی بر ضرورت ایجاد اخلاق حرفه ای، شفافیت محیط اداری و فراهم آوری محیط سالم در سازمان تاکید و تصریح کرد: بسیاری از مشکلات حاصل قضاوت نادرست افراد نسبت به یکدیگر و بدبینی است، امیدواریم حضرت زهرا(س) سمبل اخلاق در جمع همکاران صنعت نفت باشد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه حاکم شدن اخلاق حرفه ای، بساری از سوء ظن ها و اصطحکاک ها را کاهش می دهد، گفت: اگر نگاه بدبینی همکاران نسبت به هم در سازمان حاکم شود، کسالت روح و بی انگیزگی در کارکنان ایجاد و کارایی کاهش می یابد.
این گزارش حاکی است، در این نشست نمایندگان بانوان از شرکت های تابعه، در گفت و گوی صمیمانه مشکلات خود را با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در میان گذاشتند.
اصلاح و بازنگری قوانین صنعت نفت در مورد بانوان، تکریم جایگاه شغلی بانوان و رعایت حقوق هر چه بیشتر آنان، نحوه پرداخت غرامت در تامین آتیه (در شرایط فوت عادی کارمند اناث) و پرداخت آن به فرزندان یا مادر و پدر، پرداخت مستمری بعد از فوت به بازماندگان، بازنشستگی پیش از موعد به میل کارفرمای بانوان با حداقل ۵۰ سال سن، نحوه پرداخت و افزایش کمک هزینه مهد کودک و اعطای حق اولاد به کارکنان اناث مشمول قانون تامین اجتماعی،بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار صنعت نفت، بهره مندی فرزندان بانوان از خدمات بهداشت و درمان صنعت نفت، دورکاری بانوان و کاهش ساعات اداری بانوان از مشکلات مطرح شده در این نشست از سوی بانوان بود.
بر اساس این گزارش نخستین نشست صمیمانه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با نمایندگان بانوان شرکت های تابعه با حضور جعفر مدنی زادگان؛ مدیر توسعه منابع انسانی و مدیریت،  غلامحسن منصوری نژاد؛ رئیس دفتر و مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محمد ناصری؛ رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن و به همت روابط عمومی، برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۳۰۶۲۲ بازدید