سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

خریداران بخش خصوصی در حال محک زدن بازار جدید نفت خام هستند

هفتمین عرضه نفت خام در حالی با فروش ۴۳۸ بشکه ای از این محصول به پایان رسید که بسیاری از مصرف کنندگان می گویند در حال امتحان کردن این بازار جدید هستند. pedec1
در معاملات امروز (سه شنبه؛ ۲۶ فروردین ماه)، ۲۹۲۰ بشکه نفت خام سبک از سوی شرکت ملی نفت ایران به قیمت هر بشکه ۳۰۸ هزار تومان عرضه شد که ۴۳۸ بشکه از آن به ارزش یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال خریداری شد.

شرکت ملی نفت ایران همچنین ۲۳۸۰ بشکه میعانات گازی پالایش گاز ایلام را در لیست عرضه های امروز گذاشت و کل این محموله به قیمت ۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال توسط بخش خصوصی خریداری شد.
بر اساس اطلاعیه عرضه شرکت ملی نفت ایران، تحویل نفت خام فروخته شده در یک دوره ٢۴ روزه پس از تاریخ سررسید اعلام شده و بنا بر اعلام این شرکت به خریدار صورت می گیرد. به این ترتیب شرکت ملی نفت ایران با توجه به شرایط عملیاتی خود نسبت به تحویل نفت خام در بازه زمانی اعلام شده اقدام می کند.
گفتنی است خریدار پیش از انجام معامله موظف است ۱۰ درصد ارزش کل محموله معامله شده را به حساب شرکت سپرده گذاری و تسویه وجوه واریز کند و مابقی ارزش معامله، یک ماه پس از تحویل توسط خریدار پرداخت می شود.

منبع: سایت شرکت ملی نفت ایران

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ فروردین ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۳۶۵۳ بازدید