سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

تولید نفت میدان های سعادت آباد و سروستان افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی از اهداف این شرکت در سال جدید را افزایش تولید نفت از میدان های سروستان و سعادت آباد متناسب با ظرفیت و پتانسیل آنها، اعلام کرد.

سلبعلی کریمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه میزان تولید نفت و گاز برنامه شده در سال جدید کمتر از سال گذشته نیست، گفت: برنامه تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران امسال با رویکرد صیانتی و تمرکز در توسعه میادین مرزی و مشترک است.
وی اعلام کرد: تزریق و تقویت فشار گاز در میدان های سعادت آباد و سروستان در اولویت فعالیت های سال جدید شرکت نفت مناطق مرکزی قرار دارد و بر اساس برنامه ریزی ها، سایر میدان های تحت پوشش این شرکت نیز متناسب با تامین اعتبار، افزایش ظرفیت تولید خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مورد احداث کارخانه گاز و گاز مایع چشمه خوش توضیح داد: قرارداد اولیه احداث این کارخانه منعقد شده است و برای تامین مالی این پروژه مذاکراتی نیز انجام شده است.
انجام عملیات حفاری در مناطق مرزی
کریمی با بیان اینکه امسال شرکت نفت مناطق مرکزی ایران عملیات حفاری گسترده ای را به منظور کسب حقوق حقه خود در میدان های مرزی انجام خواهد داد، تصریح کرد: افزایش تولید و افزایش ظرفیت از میدان های مشترک در اولویت کاری این شرکت قرار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت وجود تنوع در قراردادهای نفتی اشاره و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا از رقبای خود در عرصه بین المللی عقب نمانیم.
به گفته وی اصلاح فرآیندهای کاری، شناسایی پتانسیل و نیروی کار شایسته و رفاه کارکنان در این شرکت در دستور کار است.
به گزارش NIOC، میدان نفتی سروستان در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز و میدان سعادت آباد در ۲۰ کیلومتری شمال میدان سروستان قرار دارد. ذخایر درجای این دو میدان با وسعت ۲۴۲ کیلومتر مربع، یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون بشکه نفت برآورد شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ فروردین ۱۳۹۳ساعت: ۱۴:۳۲۷۶۵ بازدید