سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

تخصیص تمامی منابع ارزی مصوب صندوق انرژی به تامین مالی طرح های صنعت نفت

مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از تخصیص حدود ۵٠٠ میلیون یورو از منابع ارزی صندوق انرژی به طرح های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران با محوریت میدان های مشترک نفت و گاز در سال گذشته خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از معاونت بررسی، امکان سنجی اقتصادی و مالی طرح های مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، تمام منابع ارزی مصوب از محل صندوق انرژی با پیگیری و تعامل سازنده مابین بانک ملت و شرکت ملی نفت ایران تامین و هزینه شده است.
بر پایه این گزارش، بیش از ۵٠ درصد منابع یاد شده در طرح های توسعه ای میدان مشترک گازی پارس جنوبی به ویژه در فاز ۱۹ سرمایه گذاری شد و شرکت های نفت و گاز پارس و نفت فلات قاره ایران بیشترین جذب وعملکرد از محل تسهیلات صندوق انرژی را به خود اختصاص دادند.
قرارداد همکاری و تسهیلات صندوق انرژی در سال ۱۳۸٩ فی مابین شرکت ملی نفت ایران و بانک ملت با اعتباری افزون بر ۶ میلیارد یورو منعقد شده بود که باقیمانده آن به میزان ۵٠٠ میلیون یورو در سال ۱۳۹۲ به طرح های اولویت دار تخصیص داده شد. همچنین به دستور وزیر نفت، اعتباری افزون بر ۱٠٠ میلیون یورو از تسهیلات این صندوق برای کمک به تامین مالی طرح های توسعه ای پالایشگاه های کشور به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تخصیص داده شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ فروردین ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۶۳۰۸ بازدید