سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

مدیریت سنتی پاسخگوی نیازهای سازمان نیست

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با بیان اینکه بسیاری از مدیران به روش سنتی و بر اساس تجربیات گذشته کار می کنند، گفت: این روند دیگر پاسخگو نیست و باید به علم روز مجهز شوند. pedec2
 سید کریم سلحشور؛ معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت در پنجمین گردهمایی سراسری مدیران منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب گفت: باید بیش از گذشته به شرح شغل، شرایط احراز شغل، تغییرات دینامیکی و چگونگی تطبیق با این تغیرات در سازمان توجه کرد.
 سلحشور داشتن علم مدیریت، مهارت های مدیریتی، کارگردانی تغییر و شناخت عوامل تقویت کننده و بازدارنده برای تغییر را از نشانه های صلاحیت مدیر برشمرد و افزود: مدیریت سنتی، جوابگوی تغییرات در سازمان نیست و برای رسیدن به اهداف باید مدیریت به شیوه علمی جایگزین روش سنتی شود.
وی بر تغیرات بیرونی و درونی سازمان اشاره و تاکید کرد: متغییرهای محیطی پویا است و محیط شامل تمام عوامل خارج از محدوده و مرز یک سازمان می شود، که ممکن است بالقوه بر سازمان اثر گذارد .
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با طرح این موضوع که فضای رقابتی سازمان را به کار دانشی ترغیب می کند، گفت: فضای آینده سازمان متشکل از کارهای دانشی است، بنابراین باید کاکنان را به سمت حرکت در مرزهای دانش سوق داد و مطالعات و مقالات کاربردی در حوزه منابع انسانی را بکارگرفت.
سلحشور خواستار توجه به مولفه انگیزش و برگزاری دوره های هدفمند آموزشی در برنامه های مدیریت نیروی انسانی شد.
وی به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور اشاره و تصریح کرد: برای تحقق اهداف باید برای نیروی انسانی شاغل در صنعت نفت برنامه ریزی کرد.
به گفته سلحشور منابع انسانی مهمترین گرایش در رشته مدیریت است که بدون آن توسعه پایدار حاصل نمی شود و این حوزه جایگاه راهبردی منابع سازمانی را در سازمان تحکیم و از سوی دیگر از آنها صیانت می کند.
وی با تاکید بر اینکه لازمه تحقق اهداف آینده، شناخت وضعیت کنونی، چالش ها و راهکارها است، تصریح کرد: برای تحقق اهداف باید به درک مشترک از چالش های فرا روی سازمان دست یابیم.
فوق العاده مخصوص کارکنان اقماری به طور کامل ماهانه پرداخت می شود
وی در بخش دیگر سخنان خود به فوق العاده مخصوص حقوق کارکنان اقماری اشاره و تصریح کرد: فوق العاده مخصوص این کارکنان که به ازای روزهای کار به آنها پرداخت می شد بر اساس ترتیباتی که اتخاذ شده، به طور کامل در ماه دریافت خواهند کرد.
معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی و مدیریت با تاکید بر ضرورت بازبینی و بررسی فعالیت های اقماری در صنعت نفت گفت: درمشاغل با شرایط کاری سخت و خاص، ضروری است به این نکته توجه بیشتری شود و با اجرایی شدن بسته خدمات رفاهی کارکنان صنعت نفت، بخش مهمی از نیازهای رفاهی و مادی کارکنان تامین خواهد شد.
 معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با تاکید بر لزوم ایجاد راهکارهای جدید انگیزشی برای نگهداشت نیروهای انسانی به ویژه در مناطق عملیاتی صنعت نفت گفت: تنها ارتقای سمت سازمانی نمی تواند شرط لازم و کافی برای ایجاد انگیزه در کارکنان باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۳:۱۴۶۰۵ بازدید