سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

توانمند سازی نیروی انسانی درصنعت نفت

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران توانمند سازی نیروی انسانی درصنعت نفت را به منظور تحقق اهداف از ضروریات عنوان کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پنجمین گردهمایی مدیران منابع انسانی این شرکت که صبح امروز(چهارشنبه؛۲۱ اسفندماه) درحال برگزاری است با بیان این مطلب گفت: در صورتی سازمان از کیفیت و بهره وری لازم برخوردار است که نیروهایی که در آن استخدام می شوند، امیدبه آینده داشته و مسیرشغلی آنها مشخص شده باشد.
وی توانمندسازی نیروی انسانی را یک مفهوم روان شناختی عنوان و تصریح کرد: توانمند سازی افراد در سازمان به حالات، احساسات و باور افراد به شغل و سازمان مربوط می شود و به عنوان یک فرآیند افزایش انگیزش درونی، باعث بهبود بهره وری می شود.
جوادی متذکر شد: تحقیقات نشان می دهد که اگر افراد احساس توانمندی کنند، برای آنها مزایای شخصی وبرای سازمان، منافع سازمانی حاصل می شود، از سوی دیگر، هنگامی که افراد جنبه های مخالف توانمندی را مانند ناتوانی، درماندگی و از خودبیگانگی تجربه کنند، پیامدهای منفی حاصل می شود.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی توانمند، سازمان توانمند را به وجود می آورد، گفت: توانمندسازی موجب می شود که کارکنان، سازمان و شغل را از آن خود بدانند و از کار کردن در آن به خود ببالند؛ بدون توانمندسازی، مدیران و سازمان ها نمی توانند در درازمدت کامیاب باشند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مدیران منابع انسانی شرکت های تابعه خواستار تفویض اختیار و قدرت بیشتر به کارکنان، دادن استقلال و آزادی عمل به آنان، فراهم نمودن جو مشارکتی، ایجاد فرهنگ کار گروهی شد تا بستر لازم برای توانمندی افراد فراهم شود.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه میزان امید و باور کارکنان در صنعت نفت در مقایسه چندین سال گذشته کاسته شده است، تصریح کرد: بی توجهی مافوق به مسایل و اتفاقات سازمان، برخورد گزینشی با تخصص افراد، نشناختن نیازهای کارکنان، وجود هرم تصمیم گیری و عدم اطلاع کارکنان از نتایج عملکرد خود ازدلایل کاهش امید و باور درکارکنان است.
 جوادی با تاکید بر اینکه عملکرد هریک از افراد سازمان در روند اصلاح و بهبود سازمان موثر است، ازمدیران منابع انسانی شرکت ملی نفت خواست روند فعلی را اصلاح و در کارکنان باور و امید را تقویت و در نتیجه شرایط را برای توانمند سازی آنان مهیا کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۱۳۵۸۳ بازدید