سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

احداث جایگاههای عرضه سوخت تک پمپ کلید خورد

شانا_گروه پالایش و پخش: احداث جایگاههای سوختگیری تک پمپ در کلانشهرهای کشور با هدف ایجاد دسترسی آسان شهروندان به سوخت کلید خورد.

به گزارش خبرنگار شانا مجری طرح احداث جایگاههای تک پمپ در شهرهای بزرگ کشور گفت: به موازات افزایش ظرفیت تولید بنزین پاک، طرح ضربتی احداث جایگاههای سوختگیری تک پمپ در کلانشهرهای کشور با هدف ایجاد تسهیلات دسترسی آسان شهروندان به جایگاههای عرضه سوخت، کاهش ترافیک و  کاهش آلودگی هوا در قالب طرحی مستقل توسط وزارت نفت کلید خورد.

خسرو جناغی افزود: با توجه به مشکلات متعددی که در زمینه سوخت رسانی به خودروها وجود دارد بویژه ناموزون بودن روند احداث جایگاههای مورد نیاز در مقایسه با افزایش روزافزون خودروها، با دستور وزیر نفت مقرر شد توسعه منطقی و بازنگری در شیوه عرضه سوخت با الگوبرداری از فناوریهای روز جهانی در قالب احداث جایگاههای سوختگیری تک پمپ به طور سریع در شهرهای بزرگ و کلانشهرهای کشور به  اجرا درآید.

وی با اعلام این که بر این اساس احداث ٢۵٠ جایگاه سوختگیری تک پمپ در شهر تهران در دستور کار قرار گرفته است، گفت: هماهنگیهای لازم برای اجرای این طرح در کلانشهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز و دیگر مراکز استانها در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز  در گفتگو با خبرنگار شانا از توافق این شرکت با شهرداری تهران برای ساخت جایگاه سوخت تک تلمبه در تهران خبر داد و گفت: پیرو این توافق، کارگروهی متشکل از کارشناسان هر دو بخش (شهرداری و شرکت ملی پخش) نشستهای هفتگی برگزار می کنند.

هم اینک بیش از ۵٢٠٠ جایگاه عرضه سوخت (سی ان جی، بنزین، و نفت گاز) در سراسر کشور فعال است و احداث جایگاههای تک تلمبه با توجه به افزایش روز افزون خودرو می تواند پاسخگوی مناسبی به این نیاز باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۴۶۰۴ بازدید