سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ذخایر سوخت کشور در شرایط مطلوب قرار دارد

شانا_ گروه پالایش و پخش: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این که سهمیه ای ویژه برای نوروز پیش بینی نشده است، گفت: ذخایر بنزین کشور در شرایط مطلوب قرار دارد.

عباس کاظمی صبح امروز (دوشنبه ١٩ اسفند) در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به تصمیم ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تصریح کرد: امسال سهمیه بنزین ویژه نوروز برای مردم تدارک دیده نشده است، اما ذخیره بنزین کشور هم اکنون در سطح مطلوبی قرار دارد و هیچ نگرانی برای تامین سوخت سفرهای نوروزی نداریم.

وی با بیان این که ذخیره بنزین کشور از سطح یک میلیارد و ۶٠٠ میلیون لیتر فراتر رفته است، گفت: همه جایگاههای سوخت کشور در تعطیلات نوروزی  آماده خدمات رسانی هستند.

تکذیب تفاوت قیمت بنزین یورو ۴ و معمولی

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: هر نوع بنزین تولیدی با یک بهای ثابت در جایگاههای سوخت سراسر کشور توزیع می شود و تنها کارمزد جایگاههای سوخت ٨ کلانشهر با دیگر شهرهای کشور متفاوت است.

وی با اشاره به طرح افزایش قیمت فرآورده های نفتی با مرغوبیت بیشتر، گفت: این طرح در مورد بنزین یورو ۴ نیز اجرا می شود، البته تفاوت قیمت فرآورده های با کیفیت با محصولات معمولی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش به پالایشگاهها پرداخت می شود و مردم پول بیشتری بابت بنزین با استاندارد یورو ۴ پرداخت نخواهند کرد.

افزایش ١٠ میلیون لیتری گازوییل یورو ۴

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور گفت: با تکمیل و بهره برداری از واحد تولید گازوییل پالایشگاه شازند روزانه ١٠ میلیون لیتر از این فرآورده با استاندارد یورو ۴ و گوگرد کمتر از ۵٠ جزء در میلیون روانه بازار می شود.

وی اظهار کرد: گازوییل تولیدی پالایشگاه شازند تا پیش از بهره برداری از واحد جدید دارای ١٠ هزار جزء در میلیون گوگرد بود که هم اکنون گوگرد از این فرآورده جداسازی و معادل روزانه ۵٠ تن آن به صورت جامد به بازار مصرف عرضه می شود.

بر اساس این گزارش، پالایشگاه شازند روزانه ١۶ میلیون لیتر بنزین پاک و ١٠ میلیون لیتر گازوییل یورو ۴ تولید می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۲۳۸۰ بازدید