سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

١٩٩ روز جلوافتادگی در حفاری ١٢ حلقه چاه نفتی در شش استان کشور

مدیر عملیات ٢ خشکی شرکت ملی حفاری ایران از جلوافتادن عملیات حفاری و تکمیل ١٢ حلقه چاه نفتی به مدت ١٩٩ روز در سال جاری خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالرضا موسوی از جلوافتادگی عملیات حفاری و تکمیل ١٢ حلقه چاه نفتی به مدت ١٩٩ روز در سال جاری خبر داد و گفت: این موفقیت حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان بخش های عملیاتی و پشتیبانی شرکت، برنامه ریزی صحیح و کاربست دقیق مقررات ایمنی و استانداردهای لازم بوده است.
وی افزود: جلوافتادگی در عملیات حفاری با توجه به ترخیص زودهنگام دکل و فرصت ایجاد شده برای جابجایی و بکارگیری دوباره آن در حفر چاه های جدید و همچنین تولیدی شدن چاه زودتر از برنامه، از نظر اقتصادی ارزش بالایی دارد.
موسوی با بیان این که این مدیریت عملیات ۲ خشکی،  ٢٣ دستگاه حفاری سنگین و سبک در اختیار دارد، اظهار کرد: با بکارگیری این دکل ها در ١١ ماه امسال، ١١٨ هزار متر حفاری و ۴٣ حلقه چاه شامل ٢۴ حلقه توسعه ای، ۵ حلقه توصیفی و ١۴ حلقه تعمیری تکمیل و آماده بهره برداری شد.
وی توضیح داد: دستگاه های حفاری این مدیریت، هم اکنون در میدان های گچساران، یاران، کرنج و پارسی، زیلایی، آزادگان، آذر، بی بی حکیمه، رگ سفید، تابناک، شانول، خانگیران، پایدار، کوپال و دالان در استان های خوزستان، ایلام، بوشهر، فارس، خراسان رضوی و کهگیلویه و بویر احمد مستقر و در حال حفر چاه های نفت و گاز هستند.
شرکت ملی حفاری ایران با هدف شتاب بخشیدن به عملیات حفاری در چند سال اخیر اقدام به ایجاد مدیریت های عملیات حفاری یک، ٢ و ٣ و حفاری دریا کرده است که در مجموع، ٧۴ دکل حفاری خشکی و دریایی فوق سنگین، سنگین و سبک در اختیار دارند.
 ناوگان حفاری این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع عملیات حفاری ٢٨ حلقه چاه نفت و گاز را ٣۵٨ روز جلوتر از برنامه های تعیین شده تکمیل و به شرکت های متقاضی تحویل داده است که در این میان، مدیریت عملیات ٢ رکورددار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۵۴۰۴ بازدید