سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

رئیس جمهوری: برداشت نفت و گاز از میدان های مشترک اولویت دولت یازدهم است

رئیس جمهوری در حضور مدیران ارشد وزارت نفت بر اهمیت برداشت از میدان های مشترک نفت و گاز تاکید کرد و آن را اولویت های دولت یازدهم خواند. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر حسن روحانی پس از پایان نشست مشترک دو ساعته خود با مدیران ارشد وزارت نفت درباره هدف بازدید سرزده خود از این وزارتخانه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از برنامه های من از ابتدای دولت این بود که بدون برنامه ریزی قبلی برای بازدید به وزارتخانه ها بروم و از آنچه که در آنجا می گذرد آگاه شوم و از نزدیک، مسئولان، پیشرفت ها را تشریح کنند و با مشکلات و چالش ها بهتر آشنا شویم تا دولت بتواند آنها را اثربخش تر پیگیری کند.
روحانی افزود: آغاز بازدید ها از وزارت نفت بود به سبب اهمیت مسئله نفت و انرژی، زیرا ایران بزرگ ترین منابع گاز و نفت جهان را در اختیار دارد و این مسئله در قدرت ملی بسیار تاثیرگذار است، کشور در شرایطی است که باید قدرت ملی مان را روز به روز بالاتر ببریم تا تعامل مان با جهان براساس منافع ملی و در چارچوب مصالح کشور باشد.
وی با بیان این که نفت و گاز در مجموع بسیار با اهمیت است، افزود: برای من خیلی مهم بود که در حضور همه مدیران تاکید کنم مسئله منابع مشترک در نفت و گاز و استفاده از این منابع جزو اولویت های دولت یازدهم است و بر این موضوع تاکید کنیم.
رئیس جمهوری گفت: مسئله دیگر برنامه های آینده نفت و گاز بود که مرور شد. بر مسائل اصلی از جمله محیط زیست تاکید کردم، زیرا این مسئله برای کشور حائز اهمیت است.
 وی گفت: بهینه سازی مصرف سوخت بخشی از وظایف وزارت نفت است که ان شاء الله دنبال خواهیم کرد و من نیز بر آن تاکید کردم.
روحانی افزود: محور آخر، تشکر از وزارت نفت بود. این وزارتخانه در سرمای زمستان امسال که از حد معمول بیشتر بود، با تلاش فراوان و فعالیت های شبانه روزی مسئولان و کارکنان، توانست سوخت را به مردم، به خصوص در مناطق شمال که گرفتار بارش شدید برف شده بودند، برساند. اگر این انتقال انجام نمی شد، مردم دچار زحمت زیادی می شدند. از این رو خواستم به همه کارکنان و مسئولان این وزارتخانه خسته نباشید بگویم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۳۱۵۰۲ بازدید