سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

پروژه حفاری فاز ۱۸ پارس جنوبی به اتمام رسید/ پیشرفت بیش از ۹۹ درصدی پروژه حفاری فاز ۱۷

مدیر پروژه فاز های ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران از اتمام پروژه حفاری فاز ۱۸ میدان مشترک پارس جنوبی در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد. 
علیرضا لایجی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از اتمام پروژه حفاری ۱۱ حلقه چاه فاز ۱۸ میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد و گفت: پروژه حفاری فاز ۱۷ نیز با بیش از ۹۹ درصد پیشرفت اسفند ماه امسال تحویل کارفرما می شود.
وی متراژ حفاری فاز ۱۸ پارس جنوبی را ۴۷ هزار و ۹۸۳ متر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که مجموع متراژ حفاری در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، ۹۰ هزار متر بوده است. عمق حفاری در این فازها نیز به طور متوسط ۴ هزار و ۹۰۰ متر بوده است.
به گفته لایجی، پروژه حفاری فازهای ۱۷ و ۱۸ به صورت EPD  کامل است که در این پروژه، مطالعات لازم برای شناسایی لایه های زمین شناسی، مهندسی و برنامه ریزی حفاری، خدمات فنی، تامین کالا، مواد، دستگاه های حفاری و همچنین مدیریت و نظارت بر اجرای پروژه در تعهد شرکت ملی حفاری ایران است.
وی با بیان اینکه هم اکنون دستگاه حفاری مستقر در فاز ۱۸ پارس جنوبی در حال ترخیص است، افزود: پیش از این نیز شرکت ملی حفاری ایران، پروژه های حفاری فاز ۵، ۹ و ۱۰ پارس جنوبی را انجام داده بود.
به گزارش NIOC، شرکت ملی حفاری ایران با داشتن تعهد، اخلاق، روحیه جهادی و همچنین توان تخصصی، نیروی انسانی زبده و کارآمد توانایی اجرای تمام پروژه ها به صورت کلید در دست در بلوک های دریایی و خشکی را دارد و با وجود تحریم های بین المللی، با رویکرد تقویت بخش خصوصی به ویژه سازندگان داخلی توانسته است تامین قطعات حفاری مورد نیاز پروژه ها را از طریق ساخت داخل تامین کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۴۷۴۸۰ بازدید