سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت های نفتی سودان قرارداد همکاری امضا کرد

رییس پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت از امضای قرارداد همکاری پردیس بالادستی پژوهشگاه با شرکت سودانی PLRS خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عزت‌اله کاظم‌زاده با بیان این مطلب گفت: به‌منظور گسترش همکاری‌ها و با توجه به درخواست شرکتهای نفتی سودان و هماهنگی‌های صورت گرفته از طرف معاونت فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه هیئتی متشکل از کارشناسان شرکتPLRS و شرکت‌های عملیاتی سودانی از توانمندی‌های پردیس بالادستی بازدید به‌عمل آوردند.
کاظم زاده افزود: طی جلسات کارشناسی زمینه‌های مختلف همکاری بررسی شد و در نهایت قرارداد همکاری مطالعات آزمایشگاهی و خدمات آموزشی در تخصص‌های مختلف بالادستی فی‌مابین آن شرکت و پژوهشگاه صنعت نفت به امضاء‌ رسید.
رییس پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه کشور سودان شمالی شامل ۲۴ بلوک نفتی است و بیشترین تولید نفت از بلوک‌های ۱، ۲، ۳، ۴ و ۷ آن انجام می شود افزود: از سال گذشته پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت، همکاری خود را با شرکت سودانی Central Petroleum Laboratories (CPL) آغاز نمود.
وی تصریح کرد: شرکت CPL در سال ۱۹۹۹ میلادی به عـــنوان یکی از بـخش‌های شرکت نفت سودان تاسـیس شده که اخیرا این شرکت بــهPetroleum Laboratories Research and Studies (PLRS) تغییر نام داده است.
کاظم زاده با اشاره به سابقه همکاری پردیس بالادستی پژوهشگاه و سودان گفت: تاکنون همکاری هایی شامل صدور خدمات فناورانه در قالب انجام مطالعات آزمایشگاهی بر روی میادین کشور سودان و اعزام نیرو جهت آموزش کارکنان شرکت PLRS با سیستم‌های پیشرفته آزمایشگاهی و تجزیه و تحلیل نتایج انجام شده است.
وی پروژه‌های به اتـــمام رسیده توسط پژوهشگاه برای کشور سودان را مطالعات مغزه‌های ماسه سنگی سازند Abu Gabra از میدان Azraq عنوان کرد و افزود: پس از اتمام اولین پروژه در خرداد ۹۲ درخواست مطالعات آزمایشگاهی نمونه‌ها با سیمان شدگی ضعیف به‌منظور مطالعات‌ آسیب سازند و سرعت امواج صوتی بر روی ۷ چاه از میادین مختلف به پژوهشگاه واگذار شد و هم‌اکنون این پروژه در حال انجام است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۴۵۴۴۲ بازدید