سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

سرمایه گذاری ۵٫۱ میلیارد دلاری در پروژه های مصوب و اولویت دار مناطق نفت خیز

در جلسه بررسی اعتبارات طرح ها و پروژه های سرمایه ای سال ۱۳۹۳ شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از سرمایه گذاری افزون بر ۵٫۱ میلیارد دلار اعتبار در پروژه های مصوب و اولویت دار این شرکت خبر داده شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از معاونت بررسی، امکان سنجی اقتصادی و مالی طرح‌های برنامه ریزی تلفیقی، در جلسه بررسی اعتبارات طرح ها و پروژه های سرمایه ای در سال ۱۳۹۳، ضمن تبادل نظر در خصوص مبانی بودجه ریزی و کنترل، اولویت بندی طرح‌ها و پروژه‌ها، سهمیه بندی اعتبارات سرمایه ای، بررسی و برآورد اعتبار پروژه های نگهداشت توان تولید میدان های نفتی و گازی به ویژه حفاری چاه های توسعه‌ای و تعمیری مورد توجه و پیگیری قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، تامین اعتبار طرح ‌های سرمایه ای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در دو بخش منابع داخلی و سایر منابع اعتباری از جمله اوراق مشارکت، تسهیلات و اعتبارات بانکی، فاینانس و خط اعتباری بانک مرکزی، به تفکیک ارزی و ریالی انجام می‌شود و سالانه حدود ۲۴۵٠٠ میلیارد ریال و ۴۴٠ میلیون دلار و در مجموع افزون بر ۵٫۱ میلیارد دلار در پروژه‌های مصوب و اولویت‌دار سرمایه ‌گذاری و تامین مالی انجام می شود.
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با دارا بودن ۵۵ میدان نفتی و گازی در حدود ۸۵ درصد تولید نفت خام کشور در بخش خشکی را برعهده دارد.
در این شرکت،  ۱۱ طرح سرمایه‌ای مشتمل بر حدود ٧٠٠ پروژه و زیر پروژه در حوزه های حفاری چاه‌ها، کارخانجات گاز و گاز مایع، ایستگاه های تقویت فشار گاز و جمع آوری گازها، واحدهای نمک‌زدایی، کارخانجات بهره‌برداری، خطوط لوله جریانی و انتقال نفت و گاز و پشتیبانی تولید در این شرکت و شرکت های بهره‌برداری تابعه نفت و گاز کارون، مارون، گچساران، مسجد سلیمان و آغاجاری و تعدادی از شرکت های خدمات فنی و پشتیبانی مربوطه، مدیریت و راهبری می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۱۰۵۹۰ بازدید