سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

تکمیل فاز نخست پروژه احداث خط لوله نفت اهواز

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تکمیل و راه اندازی فاز نخست پروژه احداث خط لوله انتقال نفت اهواز به پالایشگاه آبادان خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید راکی از تکمیل فاز نخست پروژه احداث خط لوله نفت اهواز به پالایشگاه آبادان خبر داد و گفت: در این مرحله از پروژه، ۴۲ کیلومتر خط لوله ۲۶ اینچی از پالایشگاه آبادان تا چندراهه دارخوین احداث شد.
وی افزود: فاز دوم این پروژه نیز شامل احداث خط لوله ۲۶ اینچ از واحد بهره‌برداری شماره ۴ اهواز تا چندراهه دارخوین به طول حدود ۹۰ کیلومتر است که پیش بینی می شود تا اردیبهشت سال آینده تکمیل و راه اندازی شود.
راکی هدف از اجرای این پروژه را دستیابی به ظرفیت مورد نیاز در سیستم انتقال نفت، افزایش ضریب اطمینان در عملیات انتقال و استمرار ارسال نفت خام به پالایشگاه آبادان و حفظ محیط زیست عنوان کرد.
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به شرایط محیطی و عملیاتی مسیر اجرای پروژه گفت: عبور خط لوله از موانع طبیعی مانند رودخانه‌های مالح، بحره، مارد و سلمانه و موانع مصنوعی نظیر جاده‌ها، تأسیسات ارتباطی و مناطق مسکونی بر زمان تکیمل پروژه تاثیر گذار بوده است.
راکی اظهار کرد: این خط لوله به تجهیزات توپک ران و توپک گیر و ۶ حوضچه شیرآلات اضطراری بین راهی مجهز است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۲۹۴۲۱ بازدید