سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

ضرورت به روز رسانی اطلاعات مخازن نفت و گاز

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مراسم معارفه مدیر امور فنی این شرکت بر ضرورت به روز کردن اطلاعات مربوط به مخازن نفت و گاز تاکید کرد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سلبعلی کریمی در مراسم معارفه احمد رجبی؛ مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مورد برنامه های این شرکت گفت: برنامه ریزی کلان شرکت در راستای تحقق اهداف برنامه چشم انداز است و ما برای رسیدن به این اهداف نیازمند برنامه ریزی مقطعی و کوتاه مدت هستیم. به عنوان مثال باید برای یک فصل چشم اندازی تصور و برای آن هدفگذاری کرد. همچنین به روز کردن اطلاعات مخزن نیز ضرورت دارد و باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت شناخت مکانیسم های مدیریت و استفاده از کارشناسان خبره و لزوم استفاده از دانش های نو اظهار کرد: در ساختار مدیریت، توجه به نیروهای نخبه و متخصص و استفاده از تکنولوژی، به عنوان دو بازوی تحول ساختار سازمانی مطرح است.
وی افزود: در بخش نیروی انسانی که رکن اساسی و پایه هر طرح و برنامه است، باید به حفظ حرمت و کرامت انسانی توجه ویژه کرد زیرا با رعایت عدالت سازمانی و همچنین تامین نیازها و دغدغه ها و اولویت های انسانی، می توان از دانش و توانمندی آنها استفاده حداکثری کرد.
کریمی ضرورت حداکثر بهره برداری از میادین مشترک، افزایش ضریب بازیافت نفت و گاز از مخازن، توجه ویژه به نیروی انسانی، بومی سازی و حمایت از سازندگان داخلی، ارتباط با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، به روز شدن مطالعات مخازن نفت و گاز و رویکرد صیانتی با توجه به رفتار و قابلیت مخزن را از اصول محوری مدیریت امور فنی برشمرد.
ضرورت کاهش روند بوروکراسی اداری غیر ضروری
وی با تاکید بر ضرورت کاهش روند بوروکراسی اداری غیر ضروری، تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی انجام شود که میزان مکاتبات اداری به سمت و سوی کیفی شدن پیش رود و از حجم کمی آن کاسته و بر ارزش کیفی و محتوایی مطالب و بار فنی آنها افزوده شود .
کریمی شرط موفقیت و پویایی بخش فنی را استفاده از نظرهای کارشناسی و حاکمیت خرد جمعی برشمرد و افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در امور سازمانی باید از خردجمعی و کارگروهی استفاده کرد.
وی با تاکید بر ضرورت حضور در مجامع دانشگاهی و کنفرانس های علمی برای به روز بودن دانش فنی کارکنان، گفت: ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه در به روز بودن متخصصان صنعت کمک شایانی می کند از این رو کارشناسان شرکت به منظور ارتقاء بهره علمی خود باید در سمینارها و کنفرانس های علمی حضور یابند و توجه ویژه ای به تحقیق و پژوهش در قسمت های مختلف سازمان داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی، احمد رجبی در سال ۱۳۶۶ از دانشکده نفت آبادان در رشته مهندسی شیمی گرایش گاز فارغ التحصیل شد و به استخدام شرکت ملی نفت ایران در آمد. وی طی سال های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۳ به عنوان        مهندس ارشد پروژه های خاص و پروژه های تزریق گاز فعالیت داشته و از این سال تا اواخر ۱۳۷۸ در سمت سرپرست پروژه های تزریق گاز ناحیه مرکزی اهواز- مارون مشغول کار بوده است. او از پایان سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۷۹ نیز به عنوان کارشناس ارشد و هماهنگ کننده مهندسی فرآورش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران همکاری داشته است.
رجبی از دی ماه ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۳ رئیس اداره مهندسی فرآورش و سرپرست اداره مهندسی بهره برداری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بوده و از این سال تا فروردین ۱۳۹۰ نیز در سمت رئیس اداره مهندسی نفت این شرکت فعالیت داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۲۸۴۶۰ بازدید