سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

حضور بخش خصوصی در ارتقا فرایند استاندارسازی

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت حضور بخش خصوصی در ارتقا فرآیند استاندارد سازی، گفت: با مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق می توان برای ایجاد سیستم یکپارچه صدور گواهینامه کیفیت، قدم های موثرتری برداشت. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر پژوهش و فناوری این شرکت در نشست هم اندیشی سیستم صدور گواهینامه کیفیت برای کالا و تجهیزات صنعت نفت که صبح امروز (۱۵ بهمن ماه) در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: تدوین استانداردهای به روز نقش بسزایی در ایجاد رقابت پذیری در داخل و خارج از کشور ایفا می کند.
محمد علی عمادی با اشاره به وجود مراکز مختلف صدور گواهینامه کیفیت، گفت: برای تحقق رویکرد صادرات تجهیزات به خارج از کشور باید آزمایشگاه های خود را با استانداردهای روز دنیا مجهز کنیم.
به گفته وی، توجه به مقوله های نیروی انسانی، حوزه سخت افزاری و تدوین قوانین و مقررات، پیش نیاز استاندارد سازی، ارتقا فناوری و کسب دانش است.
عمادی هزینه پروژه پایلوت صدور گواهینامه کیفیت برای سیل های مکانیکی و پمپ را ۸۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: شرکت ملی نفت ایران برای ایجاد سیستم یکپارچه صدور گواهینامه کیفیت این طرح را پشتیبانی کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۵۷۴۱۵ بازدید